Wtorek, 28 stycznia 2020

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

04.09.2018 07:00 | 9 komentarzy | art, mak, juk

Do 27 sierpnia komitety wyborcze musiały zgłosić komisarzom wyborczym, że planują wystawić kandydatów na radnych<kandydaci na radnych>. Kolejna ważna data to 17 września. Do końca tego dnia można rejestrować kandydatów na radnych. Najciekawszym z punktu widzenia kampanii wyborczej będzie dzień 26 września. Do końca tego dnia można bowiem rejestrować kandydatów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. To wtedy stanie się jasne, kto będzie się ubiegał o fotele włodarzy naszych miast i gmin. Ktoś kto objawi się jako kandydat na niecały miesiąc przed wyborami, a jest osobą mniej znaną, szans wielkich w wyborczym starciu mieć jednak nie będzie. Dlatego już teraz sprawdzamy, gdzie dojdzie do najciekawszych pojedynków.

Nowi chcą iść po władzę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PSZÓW

O reelekcję nie zamierza się ubiegać obecna burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha. Natomiast swoją kandydaturę na to stanowisko potwierdza Michał Lorek, sekretarz powiatu wodzisławskiego, wcześniej radny powiatowy i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. O urząd burmistrza będzie się ubiegał z list Stowarzyszenia Zgoda i Rozwój, z którym związany jest starosta wodzisławski Ireneusz Serwotka. Z kolei Czesław Krzystała (obecny przewodniczący pszowskiej rady), to kandydat KWW Pszów – Nasza Wspólna Sprawa. Na giełdzie nazwisk pojawia się również sekretarz Pszowa Alicja Nawrat. – Nie podjęłam jeszcze ostatecznej decyzji – mówi Alicja Nawrat. Jak udało nam się ustalić, sekretarz miałaby startować z list PiS-u, ale jak na razie nie jest to przesądzone.

RADLIN

Swój start potwierdzała przez długi czas jedynie Barbara Magiera. Od kilku dni ma silną kontrkandydatkę. To Beata Klima, liderka KWW Radlin-Nowe Rozdanie. Od ponad 30 lat pracuje w zawodzie nauczyciela, a przez 10 lat pełniła funkcję dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie. – Uważam, że doświadczenie zdobyte w trakcie wieloletniej pracy zawodowej pozwoli mi rozpocząć nowe rozdanie w Radlinie, z nowym gospodarzem – znającym i rozwiązującym problemy ludzi młodych i zaawansowanych wiekiem, zdrowych i chorych, aktywnych społecznie i wycofanych – mówi Beata Klima.

Wiele osób upatrywało potencjalnego kandydat w Dawidzie Topolu, który podczas poprzednich wyborów ubiegał się o urząd burmistrza Radlina z list KWW Lokalne Porozumienie Obywatelskie. – Głosy, abym ponownie startował, do mnie docierały. Podjąłem jednak decyzję, że nie będę kandydował w nadchodzących wyborach na to stanowisko – mówi Dawid Topol.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski