Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

04.09.2018 07:00 | 9 komentarzy | art, mak, juk

Do 27 sierpnia komitety wyborcze musiały zgłosić komisarzom wyborczym, że planują wystawić kandydatów na radnych<kandydaci na radnych>. Kolejna ważna data to 17 września. Do końca tego dnia można rejestrować kandydatów na radnych. Najciekawszym z punktu widzenia kampanii wyborczej będzie dzień 26 września. Do końca tego dnia można bowiem rejestrować kandydatów na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. To wtedy stanie się jasne, kto będzie się ubiegał o fotele włodarzy naszych miast i gmin. Ktoś kto objawi się jako kandydat na niecały miesiąc przed wyborami, a jest osobą mniej znaną, szans wielkich w wyborczym starciu mieć jednak nie będzie. Dlatego już teraz sprawdzamy, gdzie dojdzie do najciekawszych pojedynków.

Nowi chcą iść po władzę!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

LUBOMIA

W gminie Lubomia konkurencji na razie nie ma urzędujący wójt – Czesław Burek. Włodarz zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Kontrkandydata dla obecnego wójta podobno szukało PiS, jednak do tej pory nie słychać o wytypowaniu jakiegokolwiek nazwiska.

MARKLOWICE

Na wyborczym horyzoncie pojawia się na razie tylko jedno nazwisko. Należy ono do obecnego wójta, czyli Tadeusza Chrószcza. – Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Z wielu względów jest ona dla mnie trudna do podjęcia – mówi nam Tadeusz Chrószcz, który w poprzednich latach startował z list KWW Samorządne Marklowice. Z naszych informacji wynika jednak, że wójt w najbliższym gronie ogłosił już decyzję i jego start jest przesądzony, choć jeszcze niedawno wybierał się do rady powiatu.

MSZANA

O reelekcję będzie walczył obecny wójt Mirosław Szymanek. Bardzo prawdopodobne, że będzie miał mocnego kontrkandydata w osobie Piotra Kuczery. To radny z Połomi, który przed czterema laty wszedł do rady gminy z listy Szymanka, ale dość szybko przeszedł do opozycji, którą tworzy z radnymi Jarosławem Walą, Sebastianem Bergerem i Alojzym Witą. Kuczera jest obok Wali tym radnym, któremu zdarzało się celnie punktować Szymanka. Inna rzecz, że w jego aktywności nie brakowało również czepialstwa, przez co zyskał opinię osoby konfliktowej. Z Kuczerą nie udało nam się porozmawiać i potwierdzić zamiarów jego kandydowania. Dotarły do nas jednak informacje, że jego kandydatura jest niemal przesądzona, a wystawi go PiS.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski

Kacper Biernacki

Kacper Biernacki

Kandydat na urząd prezydenta miasta Wodzisław Śląski w wyborach samorządowych w 2018 r.

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski

Czytaj podobne