Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Nowe boisko na rozpoczęcie roku szkolnego [ZDJĘCIA]

03.09.2018 12:50 | 0 komentarzy | mad

Wakacje dobiegły końca, a co za tym idzie rok szkolny rozpocząć czas. Miejskie obchody zorganizowano w Szkole Podstawowej numer 13. W ramach uroczystości przygotowano m.in. przedstawienie nawiązujące do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Nowe boisko na rozpoczęcie roku szkolnego [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W uroczystościach uczestniczyli m.in. posłanka Gabriela Lenartowicz, prezydent Mirosław Lenk, wicestarosta Marek Kurpis, a także radni miejscy, nauczyciele oraz uczniowie.

– Jest to już drugi taki wyjątkowy rok szkolny, bo zmagamy się z wygaszaniem klas gimnazjalnych, a to wiąże się ze sporymi przesunięciami nauczycieli między placówkami. Nauczyciele wędrują z jednej szkoły do drugiej – mówił Mirosław Lenk. Prezydent w swojej przemowie nawiązał również do przygotowania do nowego roku szkolnego, zauważył, że wszystkie placówki są gotowe na rozpoczęcie edukacji. W ramach uroczystości dokonano też otwarcia nowego, wielofunkcyjnego boisko przy SP 13. Prezydent Lenk przy tej okazji poinformował o budowie kolejnego, tym razem w szkole na Płoni.

Posłanka Gabriela Lenartowicz z kolei życzyła wszystkim, aby przy edukacji nie utracić radości związanej z intelektualnym wysiłkiem. – Prawdziwe rozumienie jest drogą do odkrycia sensu – mówiła.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na otwarcie boiska. Wstęgę przecięli: posłanka Gabriela Lenartowicz, prezydent Mirosław Lenk, dyrektor placówki Bogusława Małek, przedstawicielka rady rodziców Anna Pych oraz dwójka uczniów. Następnie przedstawiono krótki występ artystyczny.

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.