środa, 21 listopada 2018

imieniny: Janusza, Marii, Konrada

RSS

Kultura

Wernisaż z degustacją potraw przyrządzonych na styl średniowieczny

31.08.2018 08:58 | 0 komentarzy | d

Powiat raciborski razem z czeskimi partnerami realizuje mikroprojekt pn.: „Kuchnia i kultura kulinarna na książęcych dworach średniowiecznych w Opawie i Raciborzu”, w ramach którego zainaugurowana została nowa atrakcja turystyczna. Wspólna wystawa prezentująca średniowieczną historię i kulturę kulinarną na dworach książęcych.

Wernisaż z degustacją potraw przyrządzonych na styl średniowieczny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czwartek 28 czerwca, na zamku w Hradcu nad Morawicą odbył się wernisaż wystawy połączony z degustacją potraw przygotowanych wg średniowiecznych receptur. Na wystawie prezentowane były repliki dworskiej oprawy i zastawy stołowej, eksponaty związane z kulturą kulinarną książąt opawsko-raciborskich.

Podobna wystawa jest już w dawnej siedzibie Piastów w Raciborzu. Na wystawie, poza repliką stołową, prezentowane są również m.in. repliki eksponatów wybranych ze zbiorów udostępnionych przez Muzeum w Raciborzu. Uroczystemu otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wydarzenie związane z degustacją potraw, które odbędzie się na Zamku Piastowskim w Raciborzu we wtorek 11 września 2018 r. o godz. 17.00.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy Granice”.

źródło: Zamek Piastowski w Raciborzu, opr. (d).