Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Mieszkaniec Rybnika zmarł po dopalaczach

30.08.2018 10:13 | 0 komentarzy | acz

Młody mieszkaniec osiedla przy rybnickiej elektrowni zmarł po zażyciu dopalaczy. Mężczyzna podczas policyjnej interwencji przestał oddychać.

Mieszkaniec Rybnika zmarł po dopalaczach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia. W godzinach nocnych funkcjonariusze KMP Rybnik zostali wezwani do awantury domowej w jednym z mieszkań przy ul. Maksymiliana. Na miejscu okazało się, że znajdujący się pod wpływem szkodliwych środków 31- letni Jarosław K. demolował mieszkanie, awanturując się z matką. Z jej oświadczenia wynikało, że syn od dłuższego czasu zażywa dopalacze, co skutkowało jego wcześniejszą hospitalizacją w szpitalu psychiatrycznym. Funkcjonariusze policji wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, a z uwagi na agresywne zachowanie Jarosława K., podjęli decyzję o jego obezwładnieniu.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że awanturujący się mężczyzna w pewnym momencie nagle się uspokoił i przestał oddychać. Policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia prowadzili reanimację. Akcja ratunkowa okazała się nieskuteczna i o godz. 3.20 stwierdzono zgon pokrzywdzonego - mówi prokurator Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. W sprawie wszczęto śledztwo o przestępstwo z art. 165 § 3 kk. - Dodatkowo wyłączono do odrębnego postępowania materiały w sprawie zbadania zasadności i prawidłowości działań podjętych przez interweniujących funkcjonariuszy policji, to jest o przestępstwo z art. 231 § 1 kk - tłumaczy prokurator.

(acz)

Miejsce wydarzenia: