Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Kultura wysoka mało popularna

30.08.2018 19:00 | 5 komentarzy | juk

Do skutku nie doszedł planowany na ostatnią niedzielę sierpnia Letni Festiwal Operetki i Musicalu w Marklowicach. Jak tłumaczą organizatorzy, imprezę odwołali z przyczyn od nich niezależnych.

Kultura wysoka mało popularna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26 sierpnia, godz. 19.00 na Słonecznej Wyspie czarować głosem miało czterech znakomitych solistów polskiej i europejskiej sceny muzycznej, czyli Naira Ayvazyan (sopran), Joanna Wojtaszewska (sopran), Aleksander Kruczek (tenor) i Kamil Roch Karolczuk (tenor). Artystom towarzyszyć miał Kameralny Zespół Straussowski, a niezwykły wieczór planował poprowadzić Michał Czaplicki. Organizatorzy zaplanowali wiele, ale nie przewidzieli jednej rzeczy – znikomego zainteresowania imprezą.

Za mało sprzedanych biletów

– Z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać Plenerowy Letni Festiwal Operetki i Musicalu w Marklowicach – informuje Kamil Roch Karolczuk, organizator wydarzenia. Dodaje, że przyczyną podjętej decyzji jest słabe zainteresowanie imprezą. Kilka dni przed rozpoczęciem Festiwalu było zakupionych zaledwie 100 biletów. Jak tłumaczy Kamil Karolczuk, by impreza mogła się odbyć, biletów musiałoby być sprzedanych minimum 300. – Ta liczba jest absolutnym minimum, na granicy opłacalności. Ze sprzedanych biletów opłacamy m.in. honorarium dla artystów. Nie możemy dopłacać do interesu – mówi Karolczuk. Wójt Markowic Tadeusz Chrószcz jest zawiedziony odwołaniem Festiwalu. – Wydawało się, że jest to bardzo dobra propozycja na spędzenie ostatniej niedzieli wakacji w naszej gminie. Rzeczywistość jednak zweryfikowała nasze plany – mówi Chrószcz. Jego zdaniem cena biletów nie mogła nikogo odstraszyć. – 40 zł od osoby na takie wydarzenie? To nie jest wygórowana cena – podkreśla.