Poniedziałek, 24 lutego 2020

imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy

RSS

Dlaczego prezydent Lenk nie reaguje gdy podwładny mówi o nim, że się zużył?

30.08.2018 09:00 | 11 komentarzy | ma.w

Radny Leszek Szczasny spytał włodarza Raciborza dlaczego pozwala na podważanie urzędu prezydenta miasta. Oparł się na przekazie medialnym firmowanym przez Roberta Myśliwego naczelnika wydziału edukacji, startującego w wyborach prezydenckich.

Dlaczego prezydent Lenk nie reaguje gdy podwładny mówi o nim, że się zużył?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szczasny stwierdził, że jest zaniepokojony tym co się dzieje w Raciborzu bo zauważył podważanie urzędu prezydenta miasta przez naczelnika podległego Mirosławowi Lenkowi. Powołał się na przekaz z medialnych materiałów sygnowanych przez Roberta Myśliwego jako kandydata na prezydenta miasta. - Mówi on, że się pan zużył, że już niczym nie zaskoczy, że warto głosować mądrze jakby wybór Mirosława Lenka był głupią decyzją - opowiadał radny w jednej ze swych interpelacji.

Zastanowiło go też, że M. Lenk powstrzymuje na sesji od wypowiedzi naczelnik wydziału rozwoju Annę Kobierską - Mróz (gdy ta chciała zabrać głos w dyskusji, posługując się swymi doświadczeniami radnej Baborowa), a na medialny przekaz Roberta Myśliwego wcale nie reaguje.

Według Szczasnego to "kabaret, maskarada i wakacyjny teatrzyk" oraz "celowo zaplanowana gra pozorów, inteligentna ustawka". Dopytywał Lenka czy to już jego cicha abdykacja, a Racibórz na ostatnie tygodnie jego rządów stał się miastem teoretycznym i hermetycznym. Według opozycyjnego radnego Lenk współpracuje w wyborach z R. Myśliwym, a na zewnątrz proponuje bajkę dla naiwnych raciborzan, że tworzą oni dwa odrębne komitety. - Jestem zażenowany tą sprytną maskaradą - podsumował.

Prezydent w odpowiedzi stwierdził, że takie wystąpienie jak Szczasnego nie nadaje się na sejsę rady miasta. - To nie pańska sprawa tylko moje osobiste sprawy. Nie będę się tu spowiadał. Postąpił pan niegrzeczne, tak się nie robi - skwitował włodarz. Za swoje słowa dostał oklaski od radnych swojego klubu. Robert Myśliwy przysłuchiwał się interpelacji Szczasnego, ale przed odpowiedzią Lenka opuścił salę obrad.

Ludzie:

Leszek Szczasny

Leszek Szczasny

Podróżnik, były radny Gminy Racibórz.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu