środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Zawsze Polskie, nigdy Śląskie - kibice GKS Jastrzębie zabierają głos w dyskusji

29.08.2018 20:49 | 21 komentarzy | (q)

W związku z burzą jaka toczy się w lokalnych mediach w związku z hasłem „Zawsze Polskie, nigdy Śląskie – Jastrzębie” chcemy wyjaśnić nasz pogląd na tą sprawę - piszą kibice GKS Jastrzębie.

Zawsze Polskie, nigdy Śląskie - kibice GKS Jastrzębie zabierają głos w dyskusji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hasło to nie ma na celu nikogo dyskryminować ani obrazić żadnego mieszkańca Śląska, który utożsamia się z Polską. Nasze miasto leży geograficznie na Śląsku i jest to niepodważalny fakt! My czujemy jednak przywiązanie do Polski, do Białego Orła w złotej koronie, do barw bieli i czerwieni. Jesteśmy wdzięczni Ślązakom, którzy brali udział w powstaniach, walczyli o Niepodległą Polskę. Oświadczamy, że na naszym stadionie mile są widziani wszyscy mieszkańcy Śląska czyli geograficznie Ślązacy, występujemy przeciwko osobom, których kole w oczy Polska i Polskość w każdej formie. Ponadto informujemy, że na naszych meczach nie będą tolerowane ani herb ani barwy Górnego Śląska (żółto-niebieskie).

W kwestii wyjaśnienia tej sprawy raz na zawsze, informujemy, że na prośbę kibiców, klub postanowił zapraszać na mecz i rozdawać darmowe bilety dla mieszkańców powiatów ościennych (na najbliższy mecz z Termalica Brut-Bet Nieciecza zapraszamy mieszkańców powiatu wodzisławskiego).

Sprostowanie kibiców GKS-u Jastrzębie:

Dwa dni temu pojawił się naszym Fan Page post dotyczący hasła OBPNŚ oraz Zawsze Polskie Nigdy Śląskie – Jastrzębie, który wywołał burzę w internecie.

Grupy kibicowskie związane z klubem GKS Jastrzębie oraz Stowarzyszenie kibiców GKS Jastrzębie stanowczo ODCINAJĄ się od CZĘŚCI tego wpisu dotyczącego zakazu chodzenia na mecze w barwach Górnego Śląska cytując: „Ponadto informujemy, że na naszych meczach nie będą tolerowane ani herb ani barwy Górnego Śląska (żółto-niebieskie).”

Nikt nikogo nigdy nie wygonił z naszego stadionu za używanie gwary, lub noszenie barw czy herbu Śląska i ta sytuacja się nie zmieni, jednak nie są mile widziane na naszym stadionie osoby, które żądają separatyzmu Śląska od Polski oraz nie szanują barw i symboli narodowych Polski!

My w skrócie możemy napisać tylko tyle, że na przełomie lat 80/90 gdzie na śląskich stadionach wykrzykiwano hasła typu „Polska bez Śląska” kibice GKS Jastrzębie w większości wychowani w rodzinach ludzi, którzy przyjechali do Jastrzębia za pracą z innych regionów Polski wybrali inny kierunek i hasłami typu OBPNŚ czy Zawsze Polskie Nigdy Śląskie odcinali się od haseł separatystycznych oraz antypolskich!

Szkoda, że dziś o tym mało kto pamięta, a większość hejterów wrzuca posty typu: mieszkasz na Śląsku jesteś Ślązakiem, co świadczy o braku podstawowej wiedzy na temat pochodzenia, kultury i tradycji. Bo przecież czy dziecko, które ma rodziców Ślązaków, wychowanych w tradycji Śląskiej, mówiące w Gwarze ale mieszkające np w USA jest z automatu Amerykaninem? Śląskość to kultura i tradycja, a nie miejsce zamieszkania czy urodzenia!

PS. Osoba odpowiedzialna za napisanie tego posta została usunięta z redakcji naszego Fan Page za nieskonsultowanie się z resztą środowiska kibiców GKS Jastrzębie w w/w temacie.

Źródło: http://stadionowioprawcy.net/news/oswiadczenie-kibicow-gks-u-jastrzebie/