Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Nowi dyrektorzy przygotowani na rozpoczęcie roku szkolnego. Mają plan na rozwój

28.08.2018 08:52 | 0 komentarzy | mad

Podczas wczorajszej (27.08) sesji rady powiatu podziękowano dotychczasowej dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych i życzono zapału do pracy jej następczyni. Było też o Zespole Szkół Ekonomicznych.

Nowi dyrektorzy przygotowani na rozpoczęcie roku szkolnego. Mają plan na rozwój
Na zdjęciu: Ewa Konopnicka (z kwiatami), Agata Wieczorek (ZSS) oraz Paweł Ptak (ZSE).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wraz z nowym rokiem szkolnym następują zmiany. Ewa Konopnicka odchodzi ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu, pozostanie jednak w zawodzie nauczyciela, zastąpi ją natomiast nauczycielka z 25-letnim stażem, Agata Wieczorek. - Każdy ma prawo odejścia na emeryturę. Pani Ela po wielu latach ciężkiej pracy postanowiła, że nie chce dłużej dyrektorować szkole, chce trochę odpocząć – mówił starosta Ryszard Winiarski, złożył też na jej ręce kwiaty. Nowa dyrektor ma natomiast plany na rozwój – Chciałabym w przyszłości sprawić, żeby Zespół Szkół Specjalnych był miejsce, gdzie dziecko z niepełnosprawnościami, a także jego rodzice uzyskają kompleksowe wsparcie. Nie tylko edukacja, rewalidacja, ale być może rehabilitacja czy wsparcie psychologów i pedagogów – zapowiedziała dyrektor. Dodała również, że zamierza ubiegać się o środki z norweskiego funduszu na rozbudowę szkoły, mowa o dotacji do 3 mln euro.

To nie jedyne zmiany. Dotychczas technikum ekonomiczne oraz szkoła branżowa wchodziły w skład Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Od nowego roku szkolnego szkoły odzyskają samodzielność w ramach Zespołu Szkół Ekonomicznych. Placówką pokieruje Paweł Ptak. – Tak się dobrze składa, że jestem absolwentem Ekonomika, miałem więc okazję być z każdej strony, jako uczeń, nauczyciel, a teraz jako dyrektor – mówił. – Nasza szkoła się tworzy, ma jednak bardzo mocne filary i tradycję – kontynuował. Przedstawił też swoje plany. Dyrektor zamierza wzmacniać projekty unijne oraz poprawić zdawalność matury z matematyki. W tym roku placówka otworzy 18 oddziałów, które pomieszczą prawie 520 uczniów.

(mad)

Ludzie:

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski