Poniedziałek, 28 września 2020

imieniny: Luby, Wacława, Salomona

RSS

Przedsiębiorcy pomagają szpitalowi. Ponad 102 tysiące na zakup nowych łóżek

24.08.2018 11:13 | 0 komentarzy | mak

Piękny gest przedsiębiorców z powiatu wodzisławskiego. Zrzucili się na zakup nowoczesnych i komfortowych łóżek dla pacjentów wodzisławskiego szpitala. Na ten cel przekazali ponad 102 tys. zł.

Przedsiębiorcy pomagają szpitalowi. Ponad 102 tysiące na zakup nowych łóżek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do wodzisławskiego szpitala trafiły nowoczesne łóżka specjalistyczne. Wszystko dzięki akcji zorganizowanej przez Izbę Gospodarczą w Wodzisławiu Śląskim, lokalne stowarzyszenie "Razem na Szybiku" oraz dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorotę Kowalską. Dzięki zgromadzonym środkom udało się zakupić 21 nowych łóżek o bardzo wysokiej jakości, za co za tym idzie - poprawić komfort pobytu pacjentów w szpitalu. Darczyńcami są lokalni przedsiębiorcy, ich kooperanci oraz po prostu mieszkańcy powiatu.

Do tej pory 21 łóżek trafiło na: Oddział Chorób Wewnętrznych I (5 sztuk), Oddział Chorób Wewnętrznych II (5 sztuk) oraz Oddział Chirurgii Urazowo–Ortopedycznej (11 sztuk).

To nie koniec pomocy. W najbliższych dniach do wodzisławskiego szpitala dotrze kolejnych 5 łóżek oraz 6 specjalistycznych łóżek z ramą ortopedyczną.