Piątek, 28 lutego 2020

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Bezpieczny powrót do szkoły, czyli piknik edukacyjny na Rudzie [ZAPOWIEDŹ]

20.08.2018 08:37 | 0 komentarzy | d

Pokaz sprzętu policyjnego, zwiedzanie radiowozu, konsultacje fizjoterapeuty w zakresie wad postawy dla dzieci w wieku szkolnym oraz gry i konkursy to wszystko czeka na osoby, które 26 sierpnia odwiedzą rybnicki Ośrodek Rekreacyjno-Sportowy Ruda. Tego dnia odbędzie się piknik edukacyjno-zdrowotny „Bezpieczny powrót do szkoły”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
sierpień
26 niedziela

Bezpieczny powrót do szkoły

Start 26.08.2018 o godz. 12:00 wstęp wolny

Rozpoczęcie roku szkolnego to dobra okazja do tego, by przypomnieć dzieciom zasady związane z bezpiecznym i zdrowym powrotem do szkoły. Już od godziny 12.00 na użytkowników basenu Ruda czekać będą m.in. policjanci z rybnickiej Komendy Policji, eksperci z Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku oraz fizjoterapeuci z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku. W ramach wydarzenia przewidziano edukację w zakresie zdrowego żywienia i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorzy zaplanowali pokaz sprzętu policyjnego, zwiedzanie radiowozu oraz możliwość wypróbowania alkogogli i narkogogli. Będzie też okazja do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w zakresie wad postawy u dzieci. – To bardzo ważne, by już na etapie wczesnoszkolnym wyeliminować niebezpieczne nawyki w postawie dziecka. Nierehabilitowane, pogłębiają się i z czasem stają się trudne do wyeliminowania. Warto inwestować w zdrowie dzieci, w tym prawidłową postawę dziecka. To kręgosłup nosi nasze ciało przez całe życie, a zaniedbania wieku dziecięcego przynoszą bolesne skutki w dorosłym życiu - mówi Katarzyna Rogoszewska, fizjoterapeutka z Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku. Również dorośli będą mogli skorzystać z porad fizjoterapeutów oraz zmierzyć ciśnienie krwi. Dla młodszych dzieci Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie przygotowała gry i zabawy oraz konkursy plastyczne. Podczas akcji będzie też prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku. Impreza potrwa do godziny 17.00.

Organizatorami wydarzenia są Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku, Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku, Centrum Rehabilitacji NZOZ Puls-Med w Rybniku, Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie, KMP Policji, CRIS oraz Bushido Rybnik.

źródło: Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie, opr. (d).