Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

RSS

Kierowcy nie widzą skrzyżowania

20.08.2018 07:00 | 5 komentarzy | art

Skrzyżowanie ul. Wolności z Podgórną i Centralną być może zostanie częściowo przebudowane. Na razie zostało dodatkowo oznakowane.

Kierowcy nie widzą skrzyżowania
Okazuje się, że kierowcy, zwłaszcza przyjezdni, mają problem z zauważaniem skrzyżowania. Dlatego zostało ono nieco lepiej oznakowane.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowy znak

3 sierpnia, dwa dni po wypadku z udziałem osobowego bmw i tira na skrzyżowaniu odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg i Starostwa Powiatowego. - Doraźnie podjąłem decyzję o ustawieniu dodatkowych znaków – mówi Łuszczak. Znak stanął 150 m przed skrzyżowaniem i ostrzega, że na skrzyżowaniu obowiązuje bezwzględny nakaz zatrzymania się. Wycięto też zieleń na poboczu, a gałęzie jednego z drzew mają zostać przycięte. - Powinno to doraźnie poprawić sytuację – uważa Łuszczak.

Rozmowy są, projektu nie ma

Docelowym rozwiązaniem ma być jednak zmiana organizacji ruchu, poprawiająca bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. W tej sprawie 6 sierpnia władze gminy interweniowały w Katowicach. Urzędnicy z Mszany wyjaśniają, że zostały poczynione pewne ustalenia. - Wydział regulacji ruchu Zarządu Dróg Wojewódzkich (który jest administratorem skrzyżowania – przyp.red.) wykona docelową organizację ruchu dla tego skrzyżowania. O tym, jakie zastosować na nim rozwiązanie (sygnalizacja świetlna, rondo, zmiana nachylenia spadków), rozstrzygnie opinia projektanta. Przygotowana dokumentacja będzie musiała zostać zatwierdzona przez władze województwa. Procedury potrwają do początku przyszłego roku, zmiany mogą zostać wprowadzone wiosną – informuje Urząd Gminy w Mszanie.

Projekt przed wdrożeniem winien być zaopiniowany przez zarządzającego ruchem na drodze powiatowej, czyli wydział komunikacji i transportu. - Do dzisiaj nie zwrócono się jednak w tej sprawie do starostwa – mówi naczelnik Łuszczak.

(art)