Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Kierowcy nie widzą skrzyżowania

20.08.2018 07:00 | 5 komentarzy | art

Skrzyżowanie ul. Wolności z Podgórną i Centralną być może zostanie częściowo przebudowane. Na razie zostało dodatkowo oznakowane.

Kierowcy nie widzą skrzyżowania
Okazuje się, że kierowcy, zwłaszcza przyjezdni, mają problem z zauważaniem skrzyżowania. Dlatego zostało ono nieco lepiej oznakowane.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z policyjnych statystyk wynika, że w ostatnim półroczu na skrzyżowaniu ul. Wolności z Podgórną i Centralną doszło do 6 kolizji i 2 wypadków, w których 3 osoby został ranne. Większość tych zdarzeń była wynikiem nie zastosowania się przez kierowców jadących ul. Podgórną do znaku „stop” przed wjazdem na skrzyżowanie. Prawdziwa kulminacja nastąpiła w ostatnim miesiącu. Do zdarzeń drogowych dochodziło tu 10, 13 i 25 lipca oraz 1 sierpnia, kiedy osobowe bmw staranowało prawidłowo jadącego tira, co nagrały kamer monitoringu pobliskiego sklepu. Sprawcami byli głównie kierujący spoza powiatu. Dlaczego tak często dochodzi tu do kolizji i wypadków? Winna jest budowa skrzyżowania. Niewykluczone, że swoje zrobiły też rosnące w jego pobliżu drzewa i krzewy.

Skrzyżowanie łatwo przeoczyć

Skąd takie wnioski? - Jako audytor bezpieczeństwa ruchu drogowego przyjrzałem się wlotowi drogi powiatowej na ul. Podgórnej. Skrzyżowanie umiejscowione jest tak, że droga wiedzie lekko pod górkę i kierowca, który jedzie kilka kilometrów drogą z pierwszeństwem, jeśli nie popatrzy na znaki ulega złudzeniu, że nie ma tam żadnego skrzyżowania - przyznaje Arkadiusz Łuszczak, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu. Wyjaśnia też, że znaki STOP i ,,koniec z drogi z pierwszeństwem” są w głębokim cieniu przez co można je przeoczyć. - W takich warunkach o błąd nietrudno – mówi Łuszczak.