Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Ośrodki kultury wypięknieją. I będą bardziej ekologiczne

18.08.2018 07:00 | 0 komentarzy | art

Trwa przebudowa i termomodernizacja siedziby Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Godowie. Obiekt jest wyłączony z użytkowania, a siedziba GCKiS została przeniesiona tymczasowo do Gołkowic. Wkrótce rozpocznie się też przebudowa budynku Ośrodka w Skrbeńsku.

Ośrodki kultury wypięknieją. I będą bardziej ekologiczne
Zdjęcie poglądowe.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Realizacja projektu ma na celu poprawę stanu technicznego obiektów, redukcję CO2 oraz PM10, racjonalizację zużycia energii, co przyczyni się m.in. do poprawy stanu środowiska naturalnego, ograniczenia kosztów ogrzewania i utrzymania obiektu oraz poprawy świadomości społeczności lokalnej korzystającej z obiektów w zakresie działań niskoemisyjnych – wyjaśniają urzędnicy z Godowa.

Sporo się zmieni

Zakres prac obejmuje m.in. przebudowę sali bankietowej, z której usunięte zostaną dwa filary, do tej pory mocno ograniczające możliwości adaptacji sali. Wykonana zostanie też nowa klatka schodowa. Zaplanowano też wymianę pokrycia dachowego, instalacji elektrycznej, gazowej i c.o. Wykonana zostanie również izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna fundamentów i ścian fundamentowych, ocieplenie ścian fundamentowych i zewnętrznych, docieplenie posadzki na gruncie oraz dachu, a także wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Zakres prac obejmuje także wykonanie zagospodarowania terenu poprzez budowę miejsc parkingowych, wewnętrznych ciągów pieszo-jezdnych oraz oświetlenie terenu. Wyposażona zostanie również kuchnia.

Budynek zostanie wyłączony z użytkowania na czas wykonywania robót. Na czas realizacji inwestycji dyrektor oraz pracownicy GCKiS urzędują w Ośrodku Kultury w Gołkowicach. Ośrodek ma być gotowy w połowie maja przyszłego roku. Gmina zapłaci za realizację prac ponad 3 mln zł.

W Skrbeńsku też przebudują

Po dożynkach gminnych, które odbędą się w Skrbeńsku, rozpocznie się również przebudowa budynku tutejszego Ośrodka Kultury. Zakres prac obejmie m.in. wykonanie izolacji fundamentów, wykop fundamentów i izolacje przeciwwilgociowe, wymianę okien oraz drzwi zewnętrznych, ocieplenie ścian i dachu, a także wykonanie nowych schodów zewnętrznych oraz pochylni, przebudowę ścian na wszystkich kondygnacjach, montaż platformy dla osób niepełnosprawnych dostawa i montaż wyposażenia kuchni. Ponadto planuje się wykonanie instalacji wentylacji i klimatyzacji, wykonanie nowej instalacji wod.-kan., gazowej, centralnego ogrzewania, montaż instalacji oświetleniowej na bardziej energooszczędną, - oprawy LED oraz montaż pompy ciepła. Koszt zadania to 2,28 mln zł. Ono również ma zostać wykonane do połowy maja przyszłego roku. Na czas robót obiekt będzie wyłączony z użytku.

(art)