środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Biegły oceni jakość robót wykonanych przed Domaro

17.08.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

Został powołany biegły, który sprawdzi, czy remont budynku przy ul. Marklowickiej w Wodzisławiu został wykonany prawidłowo.

Biegły oceni jakość robót wykonanych przed Domaro
Tak wyglądało jedno z pomieszczeń po remoncie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czerwcu pisaliśmy o tym, że miasto wpompowało ponad 725 tys. zł w remont budynku przy ul. Marklowickiej 17. Miały tam być mieszkania socjalne. Prace rozpoczęły się dawno temu, ale do dzisiaj w żadnym z pomieszczeń nikt nie zamieszkał, zaś efekty remontu pozostawiają wiele do życzenia. Remont był prowadzony przez spółkę Domaro. Wilgoć na ścianach, kapiąca instalacja, a do tego mało estetyczne wykonanie – to efekty wykonanych przez spółkę prac budowlanych.

Wątpliwe na pierwszy rzut oka skutki remontu zwróciły uwagę niektórych radnych. Rajcy zaapelowali, by powołać biegłego, który oceni jakość wykonanych w budynku prac. Początkowo wodzisławscy urzędnicy mieli problem z wyborem biegłego. Tłumaczyli, że nie ma chętnych. Wreszcie udało się kogoś znaleźć. - Tak, biegły został powołany, a koszt jego usług to 8 979 zł. Biegłym jest Elżbieta Nowicka-Słowik z Tarnowskich Gór. Ma czas na ocenę wykonanych prac do 31 sierpnia - informuje Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy wodzisławskiego urzędu miasta.

Przypomnijmy, że do tej pory wyremontowane mieszkania socjalne nie zostały zasiedlone. - Procedura związana z zasiedleniem mieszkań przez osoby oczekujące na mieszkanie z gminnego zasobu mieszkaniowego została wstrzymana do czasu opracowania audytu mającego na celu ocenę zgodności wykonywanych robót w stosunku do kosztorysu powykonawczego, jak i jakości tych robót w zrealizowanym zadaniu pod nazwą „Adaptacja pomieszczeń parteru budynku przy ul. Marklowickiej pod mieszkania socjalne”. Do momentu zakończenia procedury przez biegłego pomieszczenia nie mogą zostać zamieszkane - wyjaśnia rzeczniczka urzędu.

(mak)