Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Jest nowy dojazd do szkolnego parkingu

15.08.2018 07:00 | 0 komentarzy | mad

Zamiast jednej są już dwie. Mowa o drogach dojazdowych do parkingu przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 2 w Radlinie. Dzięki temu ma być bezpieczniej i wygodniej dla kierowców oraz pieszych.

Jest nowy dojazd do szkolnego parkingu
Wjazd na parking i wyjazd z niego będzie odbywał się w sposób jednokierunkowy. Na zdjęciu z prawej strony ceglanego budynku widać dotychczasowy wjazd, a z jego lewej strony stworzono nową drogę.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczas wjazd i wyjazd z terenu parkingu Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbywał się jedną drogą z ul. Rogozina. Takie rozwiązanie rodziło wiele problemów. Szczególnie między pieszymi a kierującymi pojazdami. Dlatego władze miasta w porozumieniu z władzami szkoły postanowiły rozwiązać bolączkę poruszających się w tym miejscu osób.

Pod koniec lipca rozpoczęła się budowa nowej drogi dojazdowej do szkolnego parkingu. - Inwestycja polegała na budowie nowego zjazdu z ul. Rogozina, tuż za starym wejściem do szkoły, równolegle do istniejących schodów, które również zostały wyremontowane - informuje Marek Gajda z radlińskiego magistratu. Dzięki temu wjazd na parking i wyjazd z niego będzie odbywał się w sposób jednokierunkowy. Ma to usprawnić poruszanie się w tym miejscu pieszych oraz kierujących samochodami, a co za tym idzie zwiększyć ich wzajemne bezpieczeństwo. Na parkingu szkolnym zostanie wkrótce uzupełnione odpowiednie poziome oznaczenie.

(juk)