Wtorek, 25 lutego 2020

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Za jednym zamachem przebudują starą i wybudują nową drogę

11.08.2018 19:00 | 0 komentarzy | juk

Wraz z początkiem sierpnia w Marklowicach rozpoczęła się duża inwestycja drogowa. Zostanie przebudowany odcinek ul. Goplany i wybudowany łącznik do ul. Kilińskiego.

Za jednym zamachem przebudują starą i wybudują nową drogę
Około 400-metrowy fragment ul. Goplany zyska nową nawierzchnię (na mapie zaznaczony kolorem czerwonym). Natomiast nowy odcinek drogi połączy ul. Kilińskiego z ul. Goplany (kolor niebieski).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rusza przebudowa ul. Goplany na odcinku od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do zakrętu oraz budowa łącznika ul. Goplany i Kilińskiego. - W związku z przystąpieniem do realizacji inwestycji do 8 października wystąpią utrudnienia w ruchu - zapowiadają włodarze gminy.

Organizacja ruchu na czas remontów odbywać się będzie za pomocą znaków pionowych.

Istniejąca nawierzchnia ul. Goplany posiada liczne deformacje i uszkodzenia. Dlatego włodarze Marklowic zdecydowali się na jej przebudowę. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Kilińskiego do zakrętu jezdnia zyska nowy asfalt. Będzie to około 400-metrowy odcinek drogi. Nowa nawierzchnia zostanie ograniczona krawężnikami. Dojazd do posesji umożliwiały będą zjazdy indywidualne wykonane do granicy posesji. Wzdłuż jezdni pojawi się również pobocze gruntowe. Z kolei wypusty kanalizacji deszczowej zostaną zlokalizowane na krawędzi jezdni.

Przy okazji przebudowy odcinka zniszczonej drogi, zdecydowano się również na budowę łącznika ul. Goplany i Kilińskiego. W tym miejscu są obecnie łąki. Nowy łącznik będzie miał nieco ponad 44 metrów i skróci około 700 metrów drogi. Tak jak w przypadku przebudowy ul. Goplany nawierzchnia nowej jezdni zostanie ograniczona krawężnikami.

Wykonawcą robót jest firma budowlana z Gierałtowic. Za wykonanie prac otrzyma wynagrodzenie w wysokości około 1,8 mln zł.

(juk)