Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Patrol

Atak na taksówkarza w Jastrzębiu

09.08.2018 10:59 | 0 komentarzy | acz

Do niecodziennej sytuacji doszło w środowy wieczór na postoju taksówek przy Al. Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Taksówkarz, który zwrócił uwagę młodemu mężczyźnie, że nie oddaje się moczu w miejscu publicznym został przez niego zaatakowany.

Atak na taksówkarza w Jastrzębiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na postoju TAXI taksówkarze oczekiwali na klientów. Jeden z nich zauważył mężczyznę, który oddawał mocz na tereny zielone. Zwrócił mu uwagę, że takie zachowanie jest nie na miejscu. Ku jego zaskoczeniu 22-latek wpadł w szał. Ruszył w jego stronę i zaatakował go. Między mężczyznami doszło do rękoczynów. W trakcie wymiany uderzeń na ratunek koledze pospieszyli inni kierowcy taksówek. Mężczyzna został obezwładniony przez trzech taksówkarzy.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili również, że w wyniku ataku, młody jastrzębianin celowo kopnął w drzwi taksówki, w wyniku czego powstała szkoda w mieniu o wartości ponad tysiąca złotych. Ponadto poobijany 47-latek stwierdził, że nie ma na szyi srebrnego łańcuszka, który na pewno miał wcześniej przed zdarzeniem. W wyniku przeszukania odzieży agresywnego 22-latka mundurowi ujawnili w kieszeni spodni biżuterię należącą do taksówkarza.

Jak się okazało, sprawca ataku znajdował się pod wpływem alkoholu, miał ponad 1,6 promila. Wkrótce stanie przed sądem.