środa, 20 marca 2019

imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

RSS

Patrol

Teatr przed bankiem. Kobieta straciła swoje pieniądze

09.08.2018 10:46 | 0 komentarzy | acz

Wczoraj gliwickim stróżom prawa zgłoszono oszustwo popełnione dwa dni wcześniej… Późno. Cóż, najwyraźniej nie wszyscy wiedzą, że im wcześniejsze powiadomienie, tym większe szanse na schwytanie złoczyńców.

Teatr przed bankiem. Kobieta straciła swoje pieniądze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rzecz działa się w rejonie alei Przyjaźni w Gliwicach w poniedziałkowe przedpołudnie. 60-latka wypłaciła pieniądze w jednym z banków. Idąc już z gotówką, spostrzegła mężczyznę, który, dość ostentacyjnie, dał jej do zrozumienia, że znalazł zwitek dolarów. Po chwili pojawił się drugi, elegancki człowiek, lamentujący, że właśnie zgubił pieniądze i ktoś musiał je znaleźć – oskarżył o ich przywłaszczenie osoby znajdujące się na chodniku, wskazując gliwiczankę oraz „znalazcę”.

Rozpoczęło się swoiste przedstawienie. Dwaj oszuści tak zmanipulowali pokrzywdzoną, że ta, dobrowolnie, zgodziła się na sprawdzenie przez nich zawartości swojej torebki. Przeliczono banknoty, po czym włożono je z powrotem do torby kobiety – przynajmniej z takim przekonaniem 60-latka ruszyła w dalszą drogę. „Przedstawienie” zaś zakończyło się nagłą ucieczką „znalazcy”, w pościg za którym rzucił się „właściciel dolarów”.

Pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona, dopiero po kilkudziesięciu minutach, gdy próbowała dokonać wpłaty w innym banku.

Okazało się, że wracając do domu taksówką, gliwiczanka zauważyła oszustów – stali już na innej ulicy. Poinformowała nawet o tym fakcie taksówkarza, jednak ani ona, ani kierowca nie pomyśleli, że warto zawiadomić policję…Mało tego: 60-latka udała się na komisariat dopiero następnego dnia.

Teraz sprawą zajmują się detektywi z Wydziału Kryminalnego III Komisariatu Policji w Gliwicach.

Apelujemy do osób, które posiadają przy sobie większą gotówkę, by nie wdawały się w historie, jak ta wyżej opisana. Ostrzegamy: oszuści cały czas modyfikują swoje metody, często improwizują, mają też zdolności manipulacyjne.