środa, 20 marca 2019

imieniny: Klaudii, Eufemii, Cyriaki

RSS

Patrol

Niszczył samochód pod siedzibą JSW

08.08.2018 06:13 | 0 komentarzy | acz

7 sierpnia po godzinie 23:00 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał informację, że na parkingu przy Jastrzębskiej Spółce Węglowej mężczyzna niszczy jeden z zaparkowanych pojazdów. Dzięki szybkiej reakcji policjantów, sprawca został zatrzymany na miejscu. Teraz odpowie za przestępstwo.

Niszczył samochód pod siedzibą JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stróże prawa zostali poinformowani, że właśnie ktoś niszczy samochód przy siedzibie JSW na Al. Jana Pawła II. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawcą zniszczenia ma być mężczyzna z plecakiem ubrany na ciemno. Od razu na miejsce zostali skierowani mundurowi. Kiedy podjeżdżali na parking zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Na widok policjantów, mężczyzna zmienił kierunek marszu i dodatkowo wyrzucił coś w krzaki. Od razu został zatrzymany.

Mężczyzną okazał się 53-latek. Na parkingu policjanci ujawnili uszkodzony pojazd Renault Clio, który miał wyrwaną tylną wycieraczkę, urwaną klapkę zasłaniającą wlew paliwa oraz wyrwane wkłady lusterek zewnętrznych. Na parkingu policjanci odnaleźli porozrzucane elementy pojazdu. Patrol szybko ustalił właścicielkę pojazdu, jak się okazało pracownicę pobliskiego szpitala. Kobieta rozpoznała sprawcę zniszczenia, który był jej byłym partnerem. Wartość zniszczonych elementów auta przekroczyła kwotę 525 zł, w związku z czym 53-latek złapany na „gorącym uczynku” odpowie teraz za przestępstwo.