Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Motocyklami zwiedzają pogranicze, w weekend organizują zlot

09.08.2018 19:00 | 0 komentarzy | juk

Chodzą w skórzanych czarnych spodniach, kurtkach i kamizelkach. Jeżdżą na wspaniałych motocyklach. A ryk silnika pracującego na najwyższych obrotach to dla nich najpiękniejszy dźwięk. Pszowska grupa motocyklowa Hanysy wspólnie z czeskimi przyjaciółmi realizuje ciekawy projekt.

Motocyklami zwiedzają pogranicze, w weekend organizują zlot
Realizacja wspólnych działań ma pozwolić miłośnikom jednośladów pogłębić wiedzę o wspólnej pasji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dwie grupy motocyklowe, Hanysy z Pszowa oraz Los Brumlos z Opawy, połączył wspólny projekt zainicjowany przez władze Pszowa. - Wśród kierowców z Czech polskie drogi nie mają najlepszej opinii. Natomiast wśród polskich kierowców jednośladów brakuje informacji o zasadach jazdy w Czechach - mówi wiceburmistrz Pszowa Dawid Topol. W efekcie miasto realizuje transgraniczny projekt dla motocyklistów. Jego celem ma być przede wszystkim przełamywanie stereotypów wśród pasjonatów jednośladów oraz zapoznanie z ciekawymi miejscami na pograniczu Polski i Czech.

Motorowe wycieczki

W ciągu kilku miesięcy motocykliści z Pszowa i Opawy zwiedzą ciekawe zakątki w Czechach, m.in. Moravskoslezský kraj i Olomoucký kraj oraz interesujące miejsca w powiecie głubczyckim, raciborskim, wodzisławskim oraz rybnickim. W trakcie spotkań miłośnicy jednośladów będą mieli okazję do wymiany doświadczeń. - Współpraca z naszymi czeskimi przyjaciółmi układa się bardzo dobrze - mówi Marcin Wilczok, president Klubu Motocyklowego Hanysy FG Pszów. Niedawno obie grypy motocyklowe wybrały się na dwudniową wycieczkę do Czech. - Przejechaliśmy ładnymi terenami prowadzącymi przez morawsko-śląski kraj do Ostrawy. Tam odwiedziliśmy Muzeum Techniki oraz ciekawe zakątki Ołomunieckiego kraju - opowiada Marcin Wilczok.

Projekt potrwa do końca roku. Na jego realizację miasto otrzymało nieco ponad 19 tys. zł dofinansowania z Euroregionu Silesia. Około 3 tys. zł dołożyło z własnego budżetu.

W weekend impreza motocyklowa

Zloty motocyklowe, które od kilku lat odbywają się w Pszowie to imprezy, które na stałe wpisały się w pszowski kalendarz wydarzeń. Miłośnicy jednośladów w najbliższy weekend, czyli od 10 do 12 sierpnia znów spotykają się na terenie byłej strzelnicy LOK przy ul. Kusocińskiego w Pszowie. - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejny zlot motocyklowy u Hanysów. Będzie duża dawka dobrej muzyki. Ponadto oferujemy koszulkę zlotową oraz klubowy specjał, czyli Hanysówkę. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę - zachęca do wzięcia udziału w imprezie Marcin Wilczok.

Pierwszy dzień wydarzenia rozpocznie się o godz. 16.00. Trzy godziny później na scenie zagrają Nie tak Głośno, Orchidea oraz Black Pin. Natomiast sobotnie świętowanie rozpocznie się o godz. 14.00 paradą motocyklową ulicami Pszowa i okolic. Od godz. 17.00 odbędzie się blok koncertowy. Pszowskiej publiczności zaprezentują się River of Time, Tata Sławek oraz Alcoholica. Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu Oberschlesien. Na uczestników wydarzenia czeka również szereg atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami.

(juk)

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa