Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Dwie siłownie pod gołym niebem

08.08.2018 07:00 | 0 komentarzy | mak

Przy ulicach Chopina i Radoszowskiej powstaną nowe siłownie pod chmurką. Mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Dwie siłownie pod gołym niebem
Na terenie "Seledynowej wyspy" przy ul. Chopina pojawi się sześć urządzeń do ćwiczeń.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przy ul. Chopina sprzęt do ćwiczeń pojawi się na terenie tzw. „Seledynowej wyspy”, gdzie znajdują się m.in. urządzenia do kalisteniki, tunel zakończony iglo z żywej wierzby czy kolorowy plac zabaw. Z kolei przy ul. Radoszowskiej siłownia znajdzie się w sąsiedztwie Orlika i Szkoły Podstawowej nr 3. W każdym z miejsc zaplanowany jest montaż sześciu urządzeń.

Siłownie na wolnym powietrzu miały być gotowe już wiosną, jednak boom w branży usługowo-budowlanej, który powoduje to, że samorządy mają problemy z wyłonieniem wykonawców konkretnych inwestycji, wpływa na opóźnienia w realizacji. W przypadku „Seledynowej wyspy” dwa pierwsze postępowania związane z wyborem wykonawcy okazały się nieskuteczne. Dopiero za trzecim razem - i to w połączeniu z drugą inwestycją, czyli tą na Radoszowskiej - udało się wyłonić firmę.

Siłownia przy ul. Chopina będzie kosztowała 37,2 tys. zł, a siłownia przy ul. Radoszowskiej 35,5 tys. zł. Obydwie mają być gotowe pod koniec sierpnia.

(mak)