Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Kultura

Pippi Pończoszanka zawitała do Kuźni Raciborskiej

05.08.2018 11:26 | 0 komentarzy | ż

Dzieci z Kuźni Raciborskiej uczyły się żonglerki i chodzenia po (niewidzialnej) linie.

Pippi Pończoszanka zawitała do Kuźni Raciborskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach 1-2 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury,Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zostały zrealizowane warsztaty oraz spektakl pt. „Pippi Pończoszanka”, które są częścią projektu artystycznego realizowanego w ramach programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Projekt miał na celu organizację warsztatów teatralnych dla dzieci, które poprowadzili aktorzy z Teatru Pinokio z Łodzi. Podczas warsztatów dzieci uczyły się żonglerki, chodzenia po niewidzialnej linie, jak to jest być piratem i że czasem trzeba kłamać. Finałem działań był happening - wspólna parada do Wozu Metafizycznego (mobilna scena Teatru Pinokio).

W upalny wieczór, 2 sierpnia, w namiocie cyrkowym odbył się spektakl pt. „ Pippi Pończoszanka” w reżyserii Konrada Dworakowskiego. Cały namiot wypełniały zadowolone twarze dzieci, młodzieży i dorosłych. Muzyka na żywo, scenografia, efekty akrobatyczne, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska przeniosła zgromadzonych w świat małej rudowłosej dziewczynki i jej problemów. Po spektaklu odbył się koncert zespołu Bura Kura. Wszyscy widzowie zostali włączeni do wspólnej zabawy. Nie zabrakło bisów i zakulisowych spotkań z artystami.

źródło: MOKSiR w Kuźni Raciborskiej