Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

W Lekartowie świętują [ZDJĘCIA]

04.08.2018 19:31 | 0 komentarzy | mad

Biesiada dożynkowa połączona z festynem strażackim oraz oficjalne oddanie po renowacji pomnika poległych w I i II wojnie światowej. Zobacz zdjęcia!

W Lekartowie świętują [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku w Lekartowie zrezygnowano z organizacji osobnych imprez, postanowiono zrobić jedną. Połączono biesiadę dożynkową z festynem strażackim. Nie było więc tradycyjnej dożynkowej korony, czy innych ozdób związanych ze świętem plonów. Był za to uroczysty przemarsz. Wyruszono spod remizy Ochotniczej Straży Pożarnej i udano się w kierunku pomnika poległych w I i II wojnie światowej. Tam złożono kwiaty, oficjalnie też monument został poświęcony przez ks. Ewalda Cwienka z parafii Trójcy Świętej w Cyprzanowie. Pomnik po około 10 latach został odnowiony. – Wyremontowaliśmy wszystkie elewacyjne elementy, uzupełniliśmy ubytki tynku, odrestaurowaliśmy dach – wyliczał w rozmowie z nami sołtys Piotr Parys. Prace zostały wykonane przez mieszkańców Lekartowa. Do pomnika został też doprowadzony chodnik, ta część została pokryta z budżetu gminy.

Dalsze uroczystości zorganizowano przy świetlicy wiejskiej, tam odbył się koncert orkiestry dętej oraz Beaty Piwowarczyk. Przygotowano także liczne zabawy. 

(mad)

Ludzie:

Piotr Parys

Piotr Parys

Radny gminy Pietrowic Wielkie