Czwartek, 21 marca 2019

imieniny: Benedykta, Lubomiry, Mikołaja

RSS

Patrol

Policjanci z dwóch powiatów szukali zaginionego

03.08.2018 10:19 | 0 komentarzy | acz

Akcja poszukiwawcza za zaginionym mężczyzną była prowadzona na terenie dwóch województw. Z uwagi na stan zdrowia zaginionego i bardzo duże upały liczyła się każda minuta.

Policjanci z dwóch powiatów szukali zaginionego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26 lipca, głubczyccy policjanci zostali poinformowani o zaginięciu 43-letniego mieszkańca gminy Baborów. Na miejsce zaginięcia skierowano patrole, które zebrały wszystkie niezbędne informacje o poszukiwanym. Z uwagi na bliskie sąsiedztwo z województwem śląskim o zaginięciu zostali również powiadomieni funkcjonariusze z raciborskiej komendy.

Do poszukiwań zostali zadysponowani wszyscy funkcjonariusze głubczyckiej komendy, po tym jak w jednostce został ogłoszony alarm. W poszukiwaniach wykorzystywano także psy tropiące. Sprawna współpraca policjantów z Głubczyc oraz Raciborza przyczyniła się do tego, że już po blisko 2 godzinach mężczyzna został odnaleziony w jednej z miejscowości na terenie powiatu raciborskiego.

Każda minuta zwłoki mogła realnie zagrażać życiu 43-latka z uwagi na wysokie temperatury, które towarzyszyły poszukiwaniom, oraz jego stan zdrowia. Po odnalezieniu mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.