Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Koniec z pożyczaniem aut

04.08.2018 07:00 | 0 komentarzy | mad

Krzyżanowicka policja ma powody do radości. W środę 25 lipca oficjalnie otrzymała nowy radiowóz. Został ufundowany przez Urząd Miejski w Krzanowicach, Komendę Wojewódzką wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Koniec z pożyczaniem aut
Burmistrz Krzanowic przekazuje kluczyki do nowego radiowozu komendantowi Piotrowi Wądołowskiemu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowa toyota auris głównie będzie wykorzystywana do patrolowania Krzanowic. Przypomnijmy, że krzyżanowicki komisariat obsługuje dwa rejony: Krzyżanowice i Krzanowice. O problemach z jakimi borykają się krzyżanowiccy policjanci rozmawiamy z komendantem Piotrem Wądołowskim.

– Iloma radiowozami obecnie dysponuje Komenda Policji w Krzyżanowicach i czy to wystarcza?

– Na dzień dzisiejszy nasz komisariat ma pięć radiowozów, trzy oznakowane i dwa nieoznakowane. Do otrzymania toyoty auris borykaliśmy się z taborem, pożyczaliśmy samochody z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Hybryda w dużym stopniu ułatwi nam pracę.

– Z jakimi problemami najczęściej stykają się mieszkańcy z rejonu Krzyżanowic, Krzanowic? Czy przygraniczne położenie ma wpływ na przestępczość?

– Komisariat Policji w Krzyżanowicach graniczy na całej swojej rozległości i podległym terenie z Czechami. Nie można powiedzieć ogólnie, że głównymi sprawcami przestępstw kryminalnych są Czesi, ale na pewno w pewnym sensie ma to jakiś wpływ. Jednak głównie stykamy się z cyberprzestępczością. Jeśli mówimy o przestępstwach kryminalnych to są kradzieże z włamaniami czy kradzieże mienia.

– Jak sobie z tym radzicie?

– Jeżeli chodzi o przestępstwa komputerowe, to przede wszystkim trzeba sprawdzać, weryfikować sprzedawców. Pod kątem tego ile już sprzedali produktów czy komentarzy. W przypadku przestępstw kryminalnych trzeba zabezpieczać swoje mienie. Potrzebna jest większa uwaga i baczność. Podczas wyjazdów należy prosić sąsiadów, żeby zwracali uwagę na nasz dom.

(mad)