Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Piraci nie lubią przeszkód

03.08.2018 18:30 | 0 komentarzy | ma.w

Mieszkańcy ulicy Ordona w Markowicach zgłosili w urzędzie konieczność ustawienia na drodze przeszkody drogowej, by ukrócić zuchwałość piratów drogowych, nagminnie przekraczających tam prędkość.

Piraci nie lubią przeszkód
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ułożenie tam progów zwalniających (tzw. śpiących policjantów) kwestionuje specjalna komisja zajmująca się zmianami w ruchu drogowym Raciborza (działa przy staroście) O inną, ale skuteczną formę zniechęcenia kierowców do depnięcia na pedał gazu, apelował na sesji rady miasta Franciszek Mandrysz (na zdj.). Wskazał, że ulica Ordona w niektórych fragmentach nie ma nawet 3 metrów szerokości, a po jej obu stronach znajdują się rowy. Piesi poruszający się w tym rejonie boją się o swoje bezpieczeństwo. Radny zastanawia się też nad wprowadzeniem na Ordona przepisów obowiązujących w tzw. strefie zamieszkania (jak na osiedlach bloków w centrum). – To jest w zasadzie taka droga „robocza” – mówił o markowickiej ulicy. Z ust prezydenta Mirosława Lenka radny usłyszał, że „trzeba porozmawiać o tym ze starostą”.

W Markowicach jest już jedna szykana drogowa, za pomocą której ograniczono „rajdy” tuż przed wjazdem w ul. Olimpijczyka. Samochody muszą się zatrzymywać przed zwężeniem jezdni.

(m)

Ludzie:

Franciszek Mandrysz

Franciszek Mandrysz

Radny Gminy Racibórz.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.