środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Czy przedszkole w remizie będzie gotowe na czas?

02.08.2018 19:00 | 0 komentarzy | juk

- Remont idzie zgodnie z planem. Termin zakończenia prac nie jest zagrożony - zapewnia wiceburmistrz Pszowa o pracach adaptacyjnych w remizie OSP w Krzyżkowicach w której powstaną oddziały przedszkolne.

Czy przedszkole w remizie będzie gotowe na czas?
Włodarze zapewniają, że oddziały przedszkole, które na razie prezentują się tak jak na zdjęciu, do końca sierpnia będą gotowe na przyjęcie maluchów.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek roku szkolnego już za miesiąc, dlatego sprawdzamy, jak postępują prace przy adaptacji krzyżkowickiej remizy OSP na dwa oddziały Przedszkola Publicznego nr 3. Przypomnijmy, że trafią tam 34 maluchy, dla których zabrakło miejsc w istniejących placówkach. Zgodnie z przepisami oświatowym, samorząd musi zapewnić miejsca wszystkim dzieciom w wieku 3-5 lat, których rodzice zgłoszą taką potrzebę oraz 6-latkom, które są objęte obowiązkiem przedszkolnym. W takiej sytuacji miasto zostało postawione pod ścianą i zdecydowało się otworzyć jeszcze w tym roku dwa dodatkowe oddziały w OSP Krzyżkowice.

Remont trwa

Prace w remizie idą pełną parą. - Musimy się uwinąć z robotą do końca sierpnia - mówią nam zastani na miejscu pracownicy pszowskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którym powierzono remont. Pomieszczenia dla maluchów powstały z podziału dotychczasowej sali OSP. W zakres prac adaptacyjnych wchodzą m.in. dostosowanie obiektu do przepisów przeciwpożarowych, przebudowa obecnych toalet na potrzeby szatni dla maluchów, modernizacja kuchni, budowa pomieszczenia dla personelu wraz z sanitariatem, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowa schodów i budowa toalet dla dzieci.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa