Piątek, 18 czerwca 2021

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Remont równej drogi. Radny pyta o celowość wydatku

02.08.2018 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Czy długotrwałe roboty na bocznej ulicy przy warsztacie Schmidta to aby nie marnotrawstwo środków publicznych? Z Płoni popłynął taki sygnał do radnego Michała Fity (na zdj.) i ten zasięgnął języka u prezydenta Lenka.

Remont równej drogi. Radny pyta o celowość wydatku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niezależny radny dociekał celu remontu ulicy Mikołowskiej (dokładnie: zjazd z Rybnickiej w Ciemięgi/Mikołowską) bo według jego informacji droga ta była w dobrym stanie, a zmieniła się w plac budowy na kilka miesięcy. W dodatku robotnicy „pojawiali się w kratkę”, a niepożądanym efektem ich prac były utrudnienia w ruchu po Rybnickiej, która słynie z dużego natężenia.

Prezydent Lenk wyjawił, że remont tego odcinka to efekt „układu z Zarządem Dróg Wojewódzkich”. – Dostaliśmy zgodę na połączenie strefy gospodarczej na ul. Bartka Lasoty z ul. Rybnicką (drogą wojewódzką – przyp. red.) pod warunkiem, że zostanie poprawiony wjazd z Mikołowskiej. To nie jest modernizacja całej ulicy tylko wykonanie prac na jej fragmencie, przy włączeniu się w ruch po Rybnickiej – tłumaczył na ostatniej sesji. Roboty zlecono miejscowemu PRD.

– Nie dostalibyśmy dofinansowania na strefę B. Lasoty gdyby nie udało się jej połączyć z drogą wojewódzką. Potrzebowaliśmy zgody ZDW, który postawił warunek – podsumował M. Lenk.

(m)

Ludzie:

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.