Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Projektu na ważną drogę wciąż nie ma

01.08.2018 19:00 | 2 komentarze | art

Urząd Gminy w Godowie rozwiązał umowę na wykonanie projektu całkowicie nowej drogi prowadzącej do terenów inwestycyjnych, która ma zaczynać się w Łaziskach.

Projektu na ważną drogę wciąż nie ma
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Powodem decyzji urzędników było kolejne niedotrzymanie terminu przez firmę, która w maju 2016 r. wygrała przetarg na wykonanie projektu drogi wraz z uzyskanie pozwolenia na jej budowę. Biuro konstrukcyjne z Grybowa miało do 15 listopada 2017 r. wykonać projekt drogi od ul. 1 Maja w Skrzyszowie do ul. Powstańców Śląskich w Łaziskach, omijającej Godów. Gmina miała zapłacić za to zadanie niespełna 300 tys. zł. Choć od daty ukończenia zadania minęło już 8 miesięcy, to projekt nadal nie jest gotowy. Dlatego kilka tygodni temu gmina zdecydowała o zerwaniu umowy z biurem konstrukcyjnym. – Firma tłumaczy, że projekt nie został wykonany w terminie, bo ma problem z uzyskaniem uwarunkowań środowiskowych – wyjaśnia Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. Gmina tych tłumaczeń nie zaakceptowała. Dlaczego?

Godów już raz przesunął termin realizacji projektu o 5 miesięcy, do połowy kwietnia. Ale wykonawca oczekiwał przesunięcia terminu o rok. Na to gmina się nie zgodziła, uznając, że nie ma ku temu podstaw. – Kontrola zewnętrzna mogłaby stwierdzić, że nie było podstaw do przedłużania terminu aż o rok. Mieliśmy już takie przypadki – mówi wójt Adamczyk. A to mogłoby oznaczać dla włodarzy gminy naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Co dalej? – Sprawa trafi pewnie do sądu, firma zresztą już to zapowiedziała. Jeżeli sąd stwierdzi, że jednak były podstawy do kolejnego wydłużenia terminu, to podpiszemy z firmą ugodę – mówi wójt.