Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

Tour de Pologne w naszym regionie - kierowców czekają wielkie utrudnienia w ruchu

30.07.2018 13:22 | 0 komentarzy | ż

W dniach 5-8 sierpnia 2018 roku na terenie województwa śląskiego odbędą się 4 etapy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. 6 sierpnia peleton będzie przejeżdżał przez Rybnik oraz powiat rybnicki. W związku z powyższym na czas trwania wyścigu wystąpią utrudnienia w ruchu w Bełku, Palowicach, Szczejkowicach, Świerklanach, Jankowicach, Książenicach oraz niektórych dzielnicach Rybnika.

Tour de Pologne w naszym regionie - kierowców czekają wielkie utrudnienia w ruchu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

6 sierpnia przez Rybnik oraz powiat rybnicki przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 75. Tour De Pologne. Etap 3, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie przez Rudę Śląską – Mikołów – Ornontowice – Orzesze – Bełk – Palowice – Szczejkowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Mszanę – Połomię – Świerklany – Jankowice – Rybnik – Książenice – Knurów – Gierałtowice – Przyszowice – Zabrze.

Tour de Pologne w powiecie rybnickim

W związku z organizacją przedsięwzięcia, 6 sierpnia przewidziane są utrudnienia dla ruchu pojazdów w rejonie Bełku, Palowic, Szczejkowic, Świerklan, Jankowic, Książenic oraz niektórych dzielnic Rybnika. Na czas przejazdu zostaną tymczasowo zamknięte drogi, po których wytyczona została trasa przejazdu peletonu. Utrudnienia w ruchu potrwają w godzinach 15.45 – 18.15. Po przejechaniu wyścigu ruch na zamkniętych odcinkach zostanie wznowiony.

Lista utrudnień w ruchu (6.08.2018 r.)

W pierwszej kolejności kolarze przejadą następującymi ulicami powiatu rybnickiego:

  • Główna oraz Palowicka w Bełku, odcinek od Orzesza do Palowic,
  • Bełkowska oraz Wiejska w Palowicach, odcinek do Szczejkowic,
  • Palowicka i Gliwicka w Szczejkowicach, odcinek do Żor.

Następnie trasa ponownie przebiega na naszym terenie. Będą to ulice:

  • 3 Maja, Kościelna oraz Rybnicka w Świerklanach, odcinek od Połomi do Jankowic,
  • Świerklańska w Jankowicach, odcinek do Chwałowic w Rybniku,
  • 1 Maja, Chwałowicka, 3 Maja, Józefa Piłsudskiego, Tadeusza Kościuszki, Powstańców Śląskich, Byłych Więźniów Politycznych, Mikołowska, Robotnicza oraz ks. Jana Pojdy w Rybniku, odcinek do Książenic
  • ks. Jana Pojdy w Książenicach, odcinek do Knurowa.

Na wyżej wymienionych ulicach w czasie tymczasowego wyłączenia z ruchu obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych oraz pojazdów w obydwu kierunkach. W związku z tym wystąpią również utrudnienia w dostaniu się do autostrady A1 na węzły w Bełku oraz Świerklanach.

źródło: KMP w Rybniku, oprac. ż