Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Kultura

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi – gorący piątkowy wieczór w Wodzisławiu

28.07.2018 10:40 | 1 komentarz | kanio

W piątek, w Wodzisławiu Śląskim rozpoczęła się 15., jubileuszowa edycja festiwalu reggae Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi. Kilka tysięcy kolorowych, uśmiechniętych fanów jamajskich rytmów bawiło na stadionie miejskim. Gościem specjalnym był czterokrotny laureat Fryderyka, raper O.S.T.R.

Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi – gorący piątkowy wieczór w Wodzisławiu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gdy na scenie pojawiła się legenda polskiego reggae – Darek Malejonek na czele Maleo Reggae Rockers można było już spokojnie zapomnieć o mijającym tygodniu. Każdy miał okazję poczuć przyjemne dla ucha dźwięki i śpiewać wraz z liderem zespołu chwytliwe, niosące pozytywne przesłanie teksty. 20 lat na scenie, 15 płyt, grubo ponad 1000 zagranych koncertów zobowiązuje i tym razem również zapewne nikt nie poczuł się zawiedziony. Darek Malejonek namawiał swoich fanów by nigdy się nie poddawać i wierzyć w siebie, a nawet najbardziej nieprawdopodobne marzenia, plany staną się faktem. Trwający ponad godzinę występ był mocnym punktem piątkowego programu.

Bob One & Bas Tajpan przejęli scenę i temperatura podniosła się jeszcze bardziej. Na stadion miejski w Wodzisławiu Śląskim przybywało coraz więcej osób, praktycznie w każdym wieku, pod sceną bawiły się całe rodziny. Kolorowych, stylizowanych na klimaty związane z muzyką, po którą tutaj przyjechali. Przypominam, że wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Prawdziwa kulminacja nastąpiła o godzinie 23:00, kiedy to na scenie pojawił się O.S.T.R. i mimo, że artysta nie wykonuje reggae, to bardzo dobrze wtopił się w klimat festiwalu. Okazało się, że kilka tysięcy rozgrzanych do czerwoności fanów zna praktycznie każde słowo z dość długich, mocno rozbudowanych tekstów rapera. Pomysł na dodanie hip-hop’u do programu festiwalu reggae okazał się po raz kolejny strzałem w dziesiątkę.

Dla wielu osób kontrowersyjny, krytykowany festiwal Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi gra już od 15 lat, a poszukujący sensacji polski maruda wszędzie znajdzie powód do narzekań i hejtu. Heavy Metal będzie za głośny i prowadzony przez szatana, jazz zbyt trudny, a disco-polo nieco za komercyjne i proste. Tak naprawdę, każdy ma prawo zdecydować jak chce spędzić sobotę - my będziemy w Wodzisławiu Śląskim, a rozkład jazdy wygląda następująco:

  • 17:00 - The Djangos
  • 18:30 - Roots Soldiers
  • 20:00 - Damian Syjonfam
  • 21:30 - Tabu
  • 23:00 - Lion D (IT)
  • 00:30 - Etna Kontrabande

Do zobaczenia na miejscu,

Maciej Kanik | Nowiny.pl