Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Lato z biblioteką: dzieci w Raciborzu się nie nudzą [ZDJĘCIA]

27.07.2018 12:03 | 0 komentarzy | mad

Bajkowe misie we wtorek i nie całkiem straszne potwory w czwartek. Za nami kolejny pełen atrakcji tydzień przy Bielskiej 12 w ramach akcji „Lato z biblioteką”.

Lato z biblioteką: dzieci w Raciborzu się nie nudzą [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„Na dobranoc - dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam...”. Głównym bohaterem bajkowego wtorku w raciborskiej bibliotece był Miś Uszatek. Na początku dzieci obejrzały jeden z odcinków Misia Uszatka zatytułowany „Skrzynia”. Był to wstęp do lubianej przez uczestników zabawy, w której z zawiązanymi oczami musieli odgadnąć, co znajduje się w tajemniczych pojemnikach. A były to często bardzo dziwne przedmioty… Następnie należało wykonać Misia Uszatka z przygotowanych kółek i kółeczek. Korzystając z pięknej aury dzieci wyszły także na pobliskie podwórko, gdzie doskonaliły umiejętność chodzenia po linie (slackline). Na koniec tradycyjnie odpoczęły na dywanie w trakcie projekcji filmu... oczywiście o misiu.

Z kolei na czwartkowym spotkaniu w ramach "Lata z biblioteką" uczestnicy przekonali się, czy strach ma wielkie oczy. W tym celu m.in. wysłuchali fragmentów "Małej Encyklopedii Domowych Potworów". Następnie każdy wykonał swojego potwora z kolorowych papierów, a w środku jego paszczy ukrył krótką wiadomość lub imię. Na koniec, w celu odgonienia złych stworów, dzieci wykonały jeszcze kolorowe maski.

- W najbliższy wtorek odwiedzimy Stacyjkowo w Rudach Raciborskich. Na wycieczkę zostało jeszcze kilka ostatnich miejsc. Zainteresowanych zapraszamy do biblioteki na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12 – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

źródło: MiPBP w Raciborzu.

Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.