Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Strażacy ochotnicy z Krzyżanowic otrzymali sprzęt wart 112 tys. zł. [ZDJĘCIA]

24.07.2018 15:35 | 0 komentarzy | mad

Sprzęt został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. – Od teraz każda jednostka będzie miała na wyposażeniu defibrylator – cieszył się wójt Grzegorz Utracki, zauważył również, że w ostatnich ośmiu latach na jednostki przeznaczono prawie 7 mln złotych.

Strażacy ochotnicy z Krzyżanowic otrzymali sprzęt wart 112 tys. zł. [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprzęt trafił do wszystkich jednostek ochotniczych straż pożarnych z terenu gminy. 99 procent kwoty pochodzi ze środków Funduszu Sprawiedliwości (111 tys. zł), do którego wpływają pieniądze zasądzone przez sąd od sprawców przestępstw, na przykład drogowych. Pozostały 1 procent kwoty to wkład gminy, w przypadku Krzyżanowic było to około 1200 złotych. Wśród przekazanego sprzętu można wymienić m.in. urządzenia do ratownictwa drogowego czy detektory tlenku węgla. – Mam nadzieję, że ten sprzęt nie będzie wykorzystywany, bo to będzie znaczyło, że jest bezpiecznie – podkreślał wójt.

W uroczystości przekazania uczestniczyli prezes i komendant zarządu OSP Krzyżanowice, komendant Powiatowej Straży Pożarnej Jarosław Ceglarek, zastępca dowódcy JRG Mateusz Wyrba oraz przedstawiciele wszystkich jednostek ochotniczych straż pożarnych z gminy. Ministerstwo sprawiedliwości reprezentował Krzysztof Krzemiński, który w imieniu ministra Michała Wosia odczytał list z życzeniami, by sprzęt służył tylko do ćwiczeń.

Dodajmy również, że już niedługo urząd również wzbogaci się o defibrylator, zostanie zakupiony poza środkami Funduszu Sprawiedliwości. – Jeśli ktoś z mieszkańców będzie potrzebował pomocy, to będzie na wyposażeniu – zauważył G. Utracki.

(mad)

Ludzie:

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości