Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

Miliony na coraz droższą ekologię

24.07.2018 18:00 | 2 komentarze | art

Gmina pozyskała środki na termomodernizację dwóch kolejnych budynków, będących jej własnością. Chodzi o remizę OSP w Godowie, oraz budynek starego przedszkola w Godowie. Mowa o 872 tys. zł. Dzięki zadaniu poprawiony zostanie stan techniczny obu obiektów. Mają być one również bardziej przyjazne dla środowiska.

Miliony na coraz droższą ekologię
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– W budynku starego przedszkolu znajduje się obecnie siedziba Centrum Integracji Społecznej, którego zadaniem jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy – przypomina Tomasz Kasperuk, zastępca wójta Godowa. Docelowo w przyszłości ma tam powstać jednak biurowiec, do którego przeniesiona zostanie część gminnych instytucji. Niewykluczone, że w przyszłości trafi tu również część referatów coraz bardziej ciasnego Urzędu Gminy. Póki co żadne decyzje jednak nie zapadły.

Tymczasem gmina rozstrzygnęła przetargi na termomodernizację budynków ośrodków kultury w Godowie i Skrbeńsku. W sumie zapłaci za oba zadania około 5,33 mln zł – 3,06 mln za ośrodek w Godowie, 2,27 mln zł za ośrodek w Skrbeńsku. Gmina liczyła, że za oba zadania zapłaci nie więcej niż 4,87 mln zł. Po otwarciu ofert złożonych w przetargu okazało się, że nie jest to możliwe. Ostatecznie włodarze gminy zdecydowali się dołożyć brakujące prawie 0,5 mln zł do remontu ośrodków, po to by nie stracić unijnej dotacji. Na oba te zadania gmina pozyskała bowiem 1,84 mln zł. Co nie zmienia faktu, że termomodernizacja ośrodków kultury to kolejne zadanie, na które gmina musi wydać znacznie większą sumę, niż zakładali jej włodarze. A to oznacza, że realizację innych inwestycji trzeba będzie poczekać dłużej.

(art)