Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

W Sławikowie poświęcono pojazdy z okazji święta patrona kierowców [ZDJĘCIA]

23.07.2018 09:33 | 0 komentarzy | mad

Od 22 do 29 lipca obchodzony jest XIX Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrzańskim tradycyjnie zostały odprawione Msze św. w intencji kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Później proboszcz ks. Joachim Augustyniok poświęcił pojazdy.

W Sławikowie poświęcono pojazdy z okazji święta patrona kierowców [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łącznie pobłogosławionych zostało 135 pojazdów (61 w Miejscu Odrzańskim, 74 w Sławikowie). Pod kościoły zjechały się skutery, hulajnogi, wózki dziecięce i oczywiście samochody. Każdy kierowca otrzymał w tym roku misyjny breloczek do klucza prosto z Afryki. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa organizowany jest pod hasłem "Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa".

Dodajmy również, że wierni włączyli się do akcji "1 grosz za 1 kilometr" stowarzyszenia MIVA, zbierającego fundusze na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na wszystkich kontynentach. Jak podano, do tej pory z uzbieranych pieniędzy (ponad 2 mln 775 tys. złotych) zakupiono 48 samochodów; 2 busy; 1 ambulans; 1 traktor; 1 motolotnię, 8 motocykli i motorowerów; 470 rowerów; 2 łodzie i 4 silniki do łodzi oraz 30 wózków inwalidzkich.