Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Dlaczego warto wycenić mieszkanie w Warszawie przed sprzedażą?

19.07.2018 11:28 | 2 komentarze | (s)

Sprzedaż mieszkania to czasochłonny proces, który wymaga dużo zaangażowania i nie mniej szczęścia. Korzystanie z pomocy lub samodzielne – skuteczne działanie, to dobre metody, by uporać się z tym w miarę bezboleśnie. Jak zabrać się do sprzedaży mieszkania w Warszawie, by szybko znaleźć kupującego i dlaczego warto wycenić swoją nieruchomość przed zamieszczeniem ogłoszenia?

Dlaczego warto wycenić mieszkanie w Warszawie przed sprzedażą?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samodzielna sprzedaż, czy korzystanie z usług pośrednika

Profesjonalne przygotowanie mieszkania do sprzedaży wymaga jego uporządkowania i chociaż niewielkiego odświeżenia. Najlepiej pozbyć się starych mebli, dywanów, czy bibelotów. Im więcej przedmiotów we wnętrzach, tym mniejsza szansa, że kupujący będą chcieli obejrzeć nieruchomość. Po uprzątnięciu swojego M, większość właścicieli jest na tyle zniechęcona tym, co ma dziać się dalej, że decyduje się powierzyć stworzenie ogłoszenia, pokazywanie mieszkania i negocjacje cenowe agentowi nieruchomości, czyli pośrednikowi. Gdzie szukać profesjonalnych agentów? Najlepiej na stronach z ogłoszeniami – na przykład na: sonarhome.pl/nieruchomosci/na-sprzedaz/warszawa warto czytać ogłoszenia i jeśli opisy są wykonane profesjonalnie dzwonić do ich autorów.

Wycena mieszkania w Warszawie

Przed nawiązaniem współpracy z agentem lub samodzielnym opublikowaniem ogłoszenia warto dokonać wyceny mieszkania. Można to zrobić sprawnie i szybko, podając podstawowe informacje na temat nieruchomości na stronie: sonarhome.pl/wycena-mieszkania. Wiedza o tym, ile kosztuje 1 m2 w danej lokalizacji jest kluczowa i niezbędna przy podawaniu ceny mieszkania w ogłoszeniu oraz prowadzenia negocjacji z kupującymi. Wystawiając ogłoszenie, nie warto zaniżać wartości mieszkania, nawet jeśli szybka sprzedaż jest priorytetem. Można w ten sposób wzbudzić obawy potencjalnych nabywców co do stanu technicznego i sytuacji prawnej nieruchomości. Lepiej negocjować z konkretnie zainteresowanym kupującym.

Organizowanie otwartych drzwi

Jeśli zapadła decyzja o samodzielnej sprzedaży mieszkania, warto przygotować się na to, że kupujący będą chcieli oglądać nieruchomość 7 dni w tygodniu, w różnych godzinach. Można tego uniknąć, korzystając z metody bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych – organizując otwarte drzwi. Polega to na tym, że w wyznaczonym dniu, w konkretnym przedziale czasowym, mieszkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych jego kupnem. Co przemawia za zaplanowaniem takiego wydarzenia? Tempo sprzedaży – ludzie, widząc innych zainteresowanych, będą starali się jak najszybciej zarezerwować mieszkanie. Z drugiej jednak strony trudno upilnować tłum składający się z nieznajomych osób – warto poprosić kogoś o pomoc, by wspólnie mieć na wszystkich oko. Podczas takiej wizyty mogą paść różne pytania oraz zostać podjęte próby negocjacji ceny. Warto być przygotowanym i znać średnią oraz aktualną cenę za 1 m2 w Warszawie, a także wiedzieć, jak kształtował się rynek nieruchomości w stolicy na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. Wszystkie informacje można uzyskać, przeglądając stronę: sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa.

Sprzedaż mieszkania wymaga wysiłku i zaangażowania ze strony właściciela, który może skorzystać z usług profesjonalnego agenta nieruchomości lub próbować samodzielnie sprzedać mieszkanie. Na pewno pomocna będzie znajomość realiów i aktualnych cen w Warszawie.

Materiał zewnętrzny