środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Koniec z nielegalnym parkowaniem. Będzie trasa dla rowerów

19.07.2018 07:00 | 49 komentarzy | mak

Drogowa rewolucja w centrum. Wodzisław Śląski chce być miastem przyjaznym rowerzystom. Na ulicy 26 Marca namalowane zostały ścieżki rowerowe. To jednocześnie oznacza koniec parkowania wzdłuż drogi.

Koniec z nielegalnym parkowaniem. Będzie trasa dla rowerów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drogowcy wzięli się za wytyczanie ścieżek rowerowych w ciągu ulic 26 Marca, Jana Pawła II oraz przy Wodzisławskim Centrum Kultury. Niektóre miejsca oznaczają na czerwono. To ze względu na bezpieczeństwo. – Elementy w kolorze czerwonym pojawiają się w miejscach kolizji trasy rowerowej z ruchem samochodowym, np. na skrzyżowaniu ulic czy zjazdach – tłumaczy Klaudia Bartkowiak z Biura Prezydenta Miasta.

Trasy rowerowe powstają w ramach projektu budowy centrum przesiadkowego. Mają 1,5 m szerokości. Dodatkowo w ciągu ulicy 26 Marca można zauważyć „wyniesione” wysepki. Zlokalizowano je w miejscach przejść dla pieszych. Mają na celu uspokojenie ruchu kołowego, a co za tym idzie zwiększenie bezpieczeństwa dla pieszych.

Ta drogowa rewolucja nie każdemu przypadnie do gustu. A zwłaszcza tym kierowcom, którzy regularnie parkowali wzdłuż ul. 26 Marca, korzystając z tego, że droga była szeroka (szczególnie na odcinku od apteki w okolice ronda św. Wawrzyńca).

Okazuje się, że formalnie nigdy nie było tam miejsc parkingowych równoległych do drogi. – Zgodnie z zatwierdzoną organizacją są tam wyznaczone miejsca parkingowe prostopadłe do drogi – mówi prezydent Mieczysław Kieca. W praktyce to oznacza, że nie będzie już miejsca na to, by parkować równolegle. – Kończymy z sankcjonowaniem nielegalnego parkowania – dodaje prezydent. Takie rozwiązanie sprawi, że bezpieczną i wygodną trasę przejazdu zyskają rowerzyści. A zmotoryzowani będą musieli szukać miejsca gdzie indziej.

(mak)

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.