Wtorek, 26 maja 2020

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

RSS

Nowiny Raciborskie biorą pod lupę miejskie spółki

17.07.2018 12:08 | 1 komentarz | żet

Słabe wyniki raciborskich spółek komunalnych zestawione z wysokimi zarobkami prezesów przedsiębiorstw to temat numer jeden najnowszego numeru "Nowin Raciborskich".

Nowiny Raciborskie biorą pod lupę miejskie spółki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Analiza działalności spółek komunalnych i zarobków prezesów to tylko jeden z powodów, dla których warto kupić "Nowiny Raciborskie". Miłośnikom reportaży polecamy pierwszą część cyklu Małe jest piękne autorstwa Katarzyny Gruchot i Pawła Okulowskiego. Dziennikarze Nowin odwiedzają urokliwe miejscowości raciborszczyzny, zaklinając w słowie i obrazie ich piękno. Pozostałe ciekawe reportaże przeniosą Was do uporządkowanego świata pszczół oraz na powierzchnię... czerwonej planety.

O tym dlaczego w wakacje warto wybrać się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu przekonuje naszych czytelników dyrektor RCKiK Zbigniew Wierciński. Ponadto warto zwrócić uwagę na artykuł dotyczący przedłużającej się procedury zakupu autobusów dla raciborskiego PKS-u. O tym co sądzą o naszym mieście przyjezdni przekonacie się z lektury zebranych przez nas wypowiedzi mieszkańców Gdańska, Gdyni i Warszawy, którzy w miniony weekend przyjechali do Raciborza na Intro Festival

Swoimi rozważaniami o Marcinie Lutrze i reformacji podzielił się z naszymi Czytelnikami ks. Łukasz Libowski.

Amatorom ostrego pióra z pewnością przypadnie do gustu Złośliwy Komentarz Tygodnia Bożydara Nosacza, który śledząc relacje z poszukiwań pytona tygrysiego w okolicach Warszawy, wpadł na idealny pomysł wyłonienia przyszłego prezydenta Raciborza.

Na koniec trochę nostalgii, czyli kolejna część naszej kapsuły czasu. Tym razem zamknęliśmy w niej wykonane przed laty zdjęcia znanych osobistości Raciborza, m.in. Gabrieli Lenartowicz, Adama Dzyndry, Dawida Wacławczyka, Michała Fity, Ryszarda Wolnego, Wojciecha Nazarki, Mirosława Lenka czy Marka Labusa.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety