Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Patrol

Naćpany nastolatek za kierownicą samochodu

17.07.2018 09:08 | 0 komentarzy | żet

Zatrzymany do kontroli drogowej 19-latek był podenerwowany. Nie uszło to uwadze policjantów, którzy nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości młodego kierowcy.

Naćpany nastolatek za kierownicą samochodu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rutynowa kontrola drogowa na ul. Rybnickiej w Raciborzu przyniosła niecodzienny rezultat. 15 lipca około godz. 15.00 policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali kierującego peugeotem mężczyznę. 19-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów.

Wkrótce okazało się, że młody kierowca nie posiadał prawa jazdy, a samochodem kierował znajdując się pod wpływem środków odurzających. Ponadto policjanci znaleźli w samochodzie woreczek strunowy z niewielką ilością haszyszu (narkotyk otrzymywany ze sprasowanej żywicy konopi indyjskich). Narkotyk był schowany pod fotelem.

Analiza pobranej od 19-latka krwi da odpowiedź na pytanie, pod wpływem jakich środków odurzających znajdował się, kierując samochodem. Sprawą młodego kierowcy zajmie się sąd. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności (maksymalnie trzy lata więzienia), wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.