Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

U nas też już regulują rozruszniki serca

14.07.2018 19:00 | 0 komentarzy | mak

Dobra wiadomość dla pacjentów z rozrusznikami serca. Już nie muszą jeździć na obowiązkowe kontrole stymulatorów do Katowic czy Zabrza. - Szpital w Rydułtowach ma sprzęt, dzięki któremu taką kontrolę można przeprowadzić na miejscu - mówi kardiolog Łukasz Otremba.

U nas też już regulują rozruszniki serca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co jest? Co będzie?

W „Centrum leczenia chorób wieku podeszłego” pracuje 9-osobowa grupa lekarzy specjalistów. Są to interniści, kardiolodzy, gastroenterolog, diabetolog, reumatolog i pulmonolog. - Wielkim sukcesem było pozyskanie młodych lekarzy specjalistów. Młodych wiekiem, ale bardzo dobrze wyszkolonych. Do tego dochodzą stażyści, bo stawiamy na mocno nasilony rozwój. I rzecz jasna świetny personel pielęgniarski - podkreśla Katarzyna Holona–Musioł, ordynator centrum.

Zadaniem centrum jest kompleksowa opieka nad pacjentami. Wszystko, czego potrzeba, ma się znajdować w jednym budynku. - Chorzy są objęci opieką internistyczną, geriatryczną i kardiologiczną. W profesjonalny sposób zabezpieczamy naprawdę ciężkie stany kardiologiczne. W szpitalu funkcjonuje też tzw. „odcinek gastroenterologiczny” - wylicza pani ordynator. - Dodatkowo lada dzień rozpoczniemy tworzenie pracowni badań endoskopowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego - zaznacza wicedyrektor Olszówka. W tym celu zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt. - Rozszerzamy też działalność ambulatoryjną, ukierunkowaną na leczenie chorób reumatologicznych i metabolicznych. Wszystko po to, by pacjent był zabezpieczony nie tylko w trakcie hospitalizacji, ale także po wyjściu ze szpitala - dodaje. - Zależy nam na tym, by wywiązać się z naszych zobowiązań. Chcemy, żeby mieszkańcy Rydułtów i okolic czuli się w pełni zabezpieczeni. Żeby wiedzieli, że ten szpital jest dla nich i że pomaga - puentuje wicedyrektor.