Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Wakacyjne wojaże uczniów z Pietrowic Wielkich i Krawarza

14.07.2018 10:07 | 0 komentarzy | ż

W dniach  2 - 7 lipca grupa 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich i ich 18 rówieśników z Základní szkoły w Kravaře wraz z nauczycielami brało udział w obozie turystyczno-krajoznawczym w Běli pod Pradědem.

Wakacyjne wojaże uczniów z Pietrowic Wielkich i Krawarza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wyjazd był ostatnim działaniem realizowanym w ramach projektu "Polsko–czeska recepta na nudę"*. Pierwszego dnia młodzież poznała najciekawsze zabytki Opavy oraz zwiedziła Świat Techniki w Ostravie. Kolejne dni wypoczynku to piesze wycieczki po okolicy oraz zajęcia sportowe i integracyjne na terenie ośrodka. W ostatnim dniu pobytu w Czechach uczestnicy obozu zwiedzili urokliwe miasteczko Štramberk, z którego nikt nie wyjechał bez tatarskich uszu.

Wspólnie spędzony czas przyczynił się do nawiązania nowych, polsko-czeskich znajomości. Zajęcia sportowe, aktywność na świeżym powietrzu mają pokazać młodzieży alternatywne formy spędzania wolnego czasu, a nie tylko te w towarzystwie nowoczesnych technologii.

źródło: Szkoła Podstawowa w Pietrowicach Wielkich, oprac. ż


* Projekt jest realizowany w ramach programu INTERREG V - A Republika Czeska - Polska. Fundusz Mikroprojektów 2014-2020 w Euroregionie Silesia. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „ Przekraczamy Granice”.