Poniedziałek, 18 lutego 2019

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Przy platformie stanie makieta gór

13.07.2018 19:00 | 3 komentarze | mak

Prawie gotowa jest atrakcja, która zadowoli miłośników pięknych widoków, gór i ptactwa. Wszystko to będzie można obserwować przez lunetę.

Przy platformie stanie makieta gór
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Informowaliśmy już, że w sąsiedztwie kaplicy i Wiejskiego Domu Kultury powstaje platforma widokowa. Konstrukcja jest już niemal gotowa. - Roboty są prowadzone zgodnie z planem - mówi Bogdan Burek, zastępca wójta gminy Lubomia. Firma, która wykonuje platformę, ma czas do 16 lipca.

Konstrukcja została zlokalizowana w szczególnym miejscu. Roztacza się stamtąd widok obejmujący Wielikąt. Na platformie zostanie ustawiona luneta, będzie więc można podziwiać okolicę i panoramę gór. A żeby jeszcze bardziej ułatwić obserwację, władze Lubomi wpadły na pomysł przygotowania specjalnej makiety - takiej, która zilustruje górskie pasma i szczyty. A to jeszcze nie wszystko. Makieta przedstawi też, jakie zwierzęta żyją na terenie Wielikątu, który został włączony do obszarów specjalnej ochrony ptaków (Europejskiej Sieci Ekologicznej) Natura 2000. - Zastanawiamy się jeszcze nad formą makiety. Zależy nam, by była odporna na ewentualne wandalizmy - dodaje zastępca wójta.

Wraz z platformą widokową powstaje też infrastruktura towarzysząca, czyli plac przy obiekcie, chodnik oraz elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci.

Cała inwestycja to koszt ponad 179,6 tys. zł. Gmina dostała z Euroregionu Silesia około 127 tys. zł dofinansowania.

(mak)