Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Pomóż zabrać pieniądze na operację Alana. Chłopiec może stracić nogę

12.07.2018 12:08 | 1 komentarz | żet

Chłopczyk cierpi z powodu braku kości strzałkowej. Koszt skomplikowanej operacji, która pozwoli uchronić Alana przed amputacją nogi przyprawia o zawrót głowy... Rodzice chłopca liczą, że pieniądze uda się pozyskać dzięki zbiórce publicznej.

Pomóż zabrać pieniądze na operację Alana. Chłopiec może stracić nogę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Alan Serwatka z Czerwionki-Leszczyn cierpi na wrodzony brak kości strzałkowej. Chłopiec straci nogę, jeśli nie przejdzie bardzo skomplikowanej operacji w klinice na Florydzie (USA). Koszt zabiegu szacowany jest na kwotę 743 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać 256 tys. zł. Zbiórka pieniędzy na ten cel prowadzona jest za pośrednictwem Fundacji Rycerze i Księżniczki (więcej informacji o zbiórce TUTAJ).

W zbiórce pieniędzy ma pomóc również Wielka Muzyczna Pomoc. Impreza zostanie zorganizowana 21 lipca w MDK w Rybniku-Niedobczycach (muszla koncertowa; ul. Broniewskiego 23). Start o godz. 16.00. W programie m.in. pokazy śpiewu i sztuk walki, występy Karoliny i Aleksandry Wróbel oraz Łukasza Zimończyka, koncerty zespołów Zero Stopni oraz Paganda. Dodatkowe atrakcje to m.in. dmuchany zamek, malowanie twarzy, sklepik z zabawkami, kiełbasa z grilla, napoje itp. Podczas imprezy zostanie przeprowadzona zbiórka publiczna. Dochód z wielu atrakcji zostanie przeznaczony na operację Alanka.