Czwartek, 2 kwietnia 2020

imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana

RSS

Pomysły na weekend. Wycieczka po nowych i zapomnianych atrakcjach Śląska Opawskiego (cz. 2)

12.07.2018 19:00 | 0 komentarzy | ż

Zestawienie atrakcji Śląska Opawskiego spotkało się ze sporym zainteresowaniem naszych Czytelników. Publikujemy więc drugą część wykazu atrakcji naszej bliskiej zagranicy - sprawdźcie, co jeszcze możecie zobaczyć podczas weekendowej wycieczki w rejon Opawy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Relaks nad wodą

Naturalne kąpieliska na Ziemi Opawskiej to nie tylko często odwiedzana żwirownia w Hulczynie czy srebrne jezioro w Opawie. W tej okolicy jest o wiele więcej miejsc, które są warte odwiedzenia.

Czeski Balaton

Opawsko ma nawet własny Balaton. Jest nim tak nazywany zbiornik zbudowany na Kamenskim potoku około dwa kilometry od miasta Vítkov. Na miejscu są zadbane trawiaste i piaskowe wejścia do wody. Zbiornik jest otoczony lasami. Na tutejszym kempingu można wypożyczyć łódkę czy pograć w siatkówkę plażową. Małych gości ucieszy boisko dziecięce.

Fortyfikacje wojskowe na wyspie

W Jazie Žermanickim na rzece Moravice dla celów kąpieliska wybetonowano na długości 25 metrów dno. Do kąpania wykorzystywana jest także żwirownia obok miejscowości Dolní Benešov i Zábřehu. Na zábřežskiej części jest interesująca wysepka z wojskową fortyfikacją, która dosłownie kusi, by do niej dopłynąć i ją zbadać. Skakanie z wysepki do wody jest tutaj częstą, ale niezupełnie bezpieczną zabawą.