Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Patrol

Rozbój na stacji paliw. Sprawca w rękach policji

12.07.2018 10:49 | 0 komentarzy | żet

Kryminalni z Raciborza stanęli na wysokości zadania i ustalili tożsamość mężczyzny, który grożąc kobiecie nożem zmusił ją do wydania pieniędzy.

Rozbój na stacji paliw. Sprawca w rękach policji
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, do rozboju na stacji paliw przy ul. Rybnickiej w Raciborzu doszło 2 maja około godz. 16.00. Zamaskowany mężczyzna zagroził ekspedientce nożem, zabrał utarg i oddalił się w kierunku ulicy Szkolnej (Płonia). Napastnik miał około 20 lat i 185 cm wzrostu. Ubrany był w jasne spodnie, ciemną bluzę, na twarzy miał chustę, a na głowie perukę.

Policjanci na próżno przeczesywali teren w poszukiwani podejrzanego. Nie pomogło również sprowadzenie do Raciborza psa tropiącego. Mężczyzna zdołał umknąć stróżom prawa i wydawało się, że przestępstwo ujdzie mu na sucho.

Pomimo środków ostrożności przedsięwziętych przez bandytę, kryminalnym z Raciborza udało się wytypować podejrzanego o dokonanie przestępstwa raciborzanina. 20-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję 10 lipca. - Trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał już zarzut, a prokurator na wniosek raciborskich śledczych zastosował w stosunku do 20-latka dozór policyjny. Grozi mu do 12 lat pobytu w więzieniu - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet