Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Kultura

Lato z biblioteką w Raciborzu: wizyta w Pacanowie

12.07.2018 10:23 | 0 komentarzy | ż

Ciekawa prezentacja multimedialna, inspirujące zajęcia plastyczne, ruch na świeżym powietrzu a w ramach relaksu seans filmowy... Uczestnicy "Lata z biblioteką" na nudę nie narzekają. Kolejny bajkowy wtorek w ramach zajęć na Ostrogu był poświęcony postaci Koziołka Matołka.

Lato z biblioteką w Raciborzu: wizyta w Pacanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek, mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do… biblioteki! Na początku zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną poświęconą nie tylko słynnemu bohaterowi jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych, ale również jego twórcom - Kornelowi Makuszyńskiemu i Marianowi Walentynowiczowi. Korzystając z dobrej pogody, uczestnicy zajęć udali się na pobliskie podwórko, gdzie tym razem mogli dać upust swoim artystycznym zdolnościom, malując na rozpiętej między drzewami przezroczystej folii. Filię nr 2 przy Bielskiej 12, w której odbywają się zajęcia, odwiedziła tego dnia także grupa z pobliskiego Zespołu Szkół Specjalnych, która chętnie włączyła się w zajęcia plastyczne.

Cały czas można dołączyć do zajęć organizowanych przez filie biblioteczne. Szczegółowy harmonogram spotkań dostępny na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu