Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Patrol

Spada przestępczość, rośnie liczba kontroli w kotłowniach

12.07.2018 07:00 | 0 komentarzy | juk

Więcej wypadków drogowych, więcej pożarów i więcej kontroli pod kątem spalania odpadów w piecach centralnego ogrzewania - tak w skrócie przedstawia się stan bezpieczeństwa na terenie Radlina za 2017 r.

Spada przestępczość, rośnie liczba kontroli w kotłowniach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bezpieczeństwo pożarnicze

W 2017 r. na terenie Radlina doszło do 255 interwencji Powiatowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl. Na tę liczbę składały się 55 pożary, 179 miejscowych zagrożeń i 21 alarmów fałszywych. Jest to wzrost w porównaniu do 2016 r. Wówczas na terenie Radlina doszło do 207 interwencji, w tym 42 pożarów, 156 miejscowych zagrożeń i 9 alarmów fałszywych. Na terenie miasta działają dwie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP Głożyny w roku ubiegłym wyjeżdżała do 66 interwencji, a OSP Biertułtowy - 69. W większości przypadków jednostki brały udział w gaszeniu pożarów oraz usuwaniu gniazd szerszeni.

Straż miejska głównie poucza

W wyniku realizacji zadań w zakresie ochrony i spokoju porządku publicznego radlińska straż miejska przeprowadziła 827 interwencji. - Ujawniliśmy 593 wykroczenia. Z czego 164 sprawców zostało ukaranych mandatami karnymi na łączną kwotę nieco ponad 15 tys. zł. W stosunku do 455 sprawców wykroczeń zastosowaliśmy pouczenia - mówił Andrzej Porębski, komendant Straży Miejskiej w Radlinie. W zeszłym roku strażnicy schwytali 33 psy i 2 koty, które zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przeprowadzili również 218 kontroli pod kątem spalania odpadów w piecach centralnego ogrzewania. W wyniku tych działań stwierdzono 31 wykroczenia, za które 10 właścicieli posesji zostało ukaranych mandatami karnymi. Przeciwko jednemu mieszkańcowi został skierowany wniosek do sądu w Wodzisławiu Śl. Dla porównania dwa lata temu podobnych kontroli odbyło się tylko 14.

(juk)