Sobota, 22 stycznia 2022

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Jak sprawdzić pełną historię auta po numerze VIN?

10.07.2018 10:05 | 2 komentarze | (s)

Większość ludzi na świecie kupuje auta używane. Każdy chciałby wybrać auto swoich marzeń aby było w idealnym stanie i z niewielkim przebiegiem i co jest najważniejsze czy nie było kradzione?

Jak sprawdzić pełną historię auta po numerze VIN?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ale jak sprawdzić takie auto przed zakupem?

Jak można ustrzec się przed kupnem auta które miało poważny wypadek lub kilka stłuczek. Gdzie możemy sprawdzić czy nasze wymarzone auto nie miało cofniętego licznika?

Wszyscy doskonale wiemy jak ważne jest aby sprawdzić dokładnie historię auta przed zakupem. Możemy wtedy ustrzec się wielu rozczarowań i problemów. Na przykład jeśli kupisz skradzione auto możesz bezpowrotnie stracić swoje pieniądze i auto. W przypadku gdy auto miało już stłuczkę i zostało naprawione po niskich kosztach, to już po kilku miesiącach od zakupu może odpadać lakier, może pojawiać się rdza i inne problemy z autem. W tym artykule odpowiemy wam na te wszystkie nurtujące was pytania aby rozwiać wszelkie tajemnice na temat auta które chcesz kupić.

Gdzie mogę znaleźć w swoim aucie tabliczkę z numerem VIN?

Numer VIN auta przeważnie zapisany jest w kilku miejscach twoim samochodzie. W tych wszystkich miejscach numer VIN powinien być jednakowy, co świadczy o tym, że auto nie zostało składane z kilku aut. Jest wiele producentów aut, przez co numer VIN możemy znaleźć w różnych miejscach. Najczęściej numer ten możemy znaleźć w dolnym rogu przedniej szyby od strony kierowcy lub od strony pasażera, zależy to od marki i modelu auta, numer ten możemy też znaleźć pod maską silnika przeważnie na którejś z podłużnic. Możemy go znaleźć również za przednim kołem po stronie pasażera w niektórych modelach ukryty jest również w bagażniku.

Baza danych z historią pojazdów i sprawdzenie po numerze VIN

W ostatnich latach powstało wiele stron internetowych na których możesz sprawdzić historię pojazdu po numerze VIN. Ale według nas najciekawszym rozwiązaniem może pochwalić się firma CarVertical która stworzyła bazę historii pojazdów opartą o system blockchain. Taka baza pojazdów charakteryzuje się tym że jest rozproszona, czyli posiada zdecentralizowana bazę danych w której raz zapisane dane na temat historii pojazdu nie mogą być nigdy usunięte. W bazach danych opartych o blockchain nie ma możliwości edycji tych danych, czyli żadna osoba nie może sfałszować już raz zapisanych informacji.

Firma CarVertical w swojej bazie danych będzie zapisywała podstawowe dane na temat pojazdu takie jak: producent auta, rok produkcji, model, rodzaj nadwozia, pojemność silnika, jaką moc ma silnik, rodzaj paliwa, jaką skrzynie biegów posiada auto, i kraj w którym samochód został wyprodukowany. Na stronie internetowej firmy x będziesz mógł sprawdzić o wiele więcej niż tylko podstawowe dane pojazdu. Będą tam informacje takie jak kraj w którym został zarejestrowany samochód oraz data rejestracji, będziesz tak też mógł zobaczyć zdjęcia auta z przeszłości, sprawdzić dokładnie czy auto miało stłuczkę lub poważny wypadek i kiedy. Jeżeli auto miało stłuczkę będzie można sprawdzić dokładnie która część auta została uszkodzona i w jakim stopniu. Będziesz miał możliwość sprawdzenia czy auto w jakimś kraju zostało dopisane do listy aut skradzionych.

Na stronie internetowej firmy CarVertical będzie również możliwość sprawdzenia dokładnego przebiegu pojazdu, w ten sposób dowiesz się czy auto które chcesz kupić nie miało cofniętego licznika. Kolejną bardzo ważną rzeczą w historii pojazdu jaką będziesz mógł sprawdzić jest historia napraw pojazdu, oraz zbliżający się kolejnych terminów napraw. Z tak obszerną wiedzą na temat historii pojazdu będziesz mógł spokojnie negocjować cenę ze sprzedawcą auta lub zrezygnować z jego zakupu.

CarVertical jest bardzo prężnie rozwijającą się firmą która właśnie rozpoczęła współpracę z firmą GPSWOX.

Firma CarVertical podpisała umowę na rozwój IoT (internet of Things)
internet rzeczy (również internet przedmiotów, ang. internet of Things – IoT) – koncepcja, wedle której jednoznacznie identyfikowalne przedmioty mogą pośrednio albo bezpośrednio gromadzić, przetwarzać lub wymieniać dane za pośrednictwem instalacji elektrycznej inteligentnej KNX lub sieci komputerowej. Do tego typu przedmiotów zaliczają się między innymi urządzenia gospodarstwa domowego, artykuły oświetleniowe i grzewcze, urządzenia noszone (wearables).

Współpraca tych dwóch firm oznacza zobowiązanie do wejścia na rynek pojazdów połączonych. To rozwiązanie technologiczne byłoby odpowiednie dla prawie wszystkich samochodów, zarówno nowych, jak i używanych, tworząc nowe możliwości dla właścicieli prawie miliarda samochodów na całym świecie. ideą pojęcia "podłączonych pojazdów" jest rejestrowanie historii pojazdu w czasie rzeczywistym do rejestru samochodów i zapewnienie pełnej kontroli nad zgromadzonymi danymi właścicielowi pojazdu.

We współpracy z GPSWOX, CarVertical pracuje nad urządzeniem, które byłoby tanie, prywatne i bezpieczne. Nie będzie przesyłać współrzędnych GPS do żadnych serwerów, ale zamiast tego, użyje tych danych o lokalizacji wewnętrznie, jako wirtualny licznik kilometrów pojazdu.

Kolejne sukcesy firmy CarVertical na arenie międzynarodowej

Młody startup z Litwy wylądował w ogromnym partnerstwie. Firma CarVertical wygrała 
zawody automobilu producenta samochodów Volkswagen (VW) i otworzy działalność w inkubatorze Volkswagen Future Mobility w Dreźnie, w Niemczech. Ponadto firma CarVertical otrzymała grant w wysokości około 17 000 $ na wsparcie rozwoju.

Aplikacja stworzona przez CarVertical ma na celu zapobieganie oszustwom samochodowym. Umieszcza on wszystkie informacje o pojeździe na blockchain, czyniąc go nie zmiennym i stałym. Użytkownicy będą mogli korzystać z platformy w celu śledzenia historii pojazdu za pomocą numeru identyfikacyjnego pojazdu lub numeru VIN. Firma poinformowała, że według raportu w magazynie Forbes oszustwo licznika kilometrów wykrywa około 1 miliard konsumentów rocznie w USA, manipulując wartościami pojazdów. Kwestia ta jest większa w Europie, gdzie około 10,6 miliarda dolarów rocznie traci się z powodu manipulacji licznikiem kilometrów.

 

Materiał zewnętrzny