środa, 19 czerwca 2019

imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława

RSS

Arcybiskup stracił cierpliwość do proboszcza z Orłowca - Nowiny Wodzisławskie o usunięciu z parafii ks. Stanisława Juraszka

10.07.2018 10:18 | 0 komentarzy | art

Ks. Stanisław Juraszek nie jest już proboszczem parafii na Orłowcu. Po tym jak kuria przeprowadziła kontrolę parafii i wykryła szereg poważnych zaniedbań, księdzu dano możliwość złożenia rezygnacji. Ten wyraził skruchę, ale rezygnacji z funkcji nie złożył. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zdecydował więc o usunięciu proboszcza z parafii. Powody takiej decyzji wyjaśnił w liście duszpasterskim, który został odczytany wiernym z Orłowca w ostatnią niedzielę.

Arcybiskup stracił cierpliwość do proboszcza z Orłowca - Nowiny Wodzisławskie o usunięciu z parafii ks. Stanisława Juraszka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Policjant w szpitalu po potrąceniu przez motocyklistę

8 lipca przed południem patrol ruchu drogowego kontrolował stan trzeźwości kierowców na ul. Kolejowej w Olzie. Około godziny 12.35 jeden z policjantów wydał ręką polecenie do zatrzymania się kierującemu motocyklem marki Suzuki. Kierowca początkowo zwolnił, a następnie chcąc uniknąć kontroli drogowej przyspieszył najeżdżając na funkcjonariusza. Obaj upadli na prawy bok motoru. W wyniku zdarzenia, 32-letni policjant z urazem ręki, szyi i głowy został zabrany do szpitala.

Sześć lat więzienia dla 20-letniej nożowniczki z Wodzisławia. Razem ze wspólnikami zaatakowała nożem Ukraińca, któremu wcześniej ukradła telefon.

Aleksandra Lazar z Rydułtów przegrywa walkę z białaczką, bo nie może się doczekać na lek

100 autorytetów na 100-lecie niepodległości. Przedstawiamy sylwetki ks. dr Rudolfa Adamczyka i prof. Jana Ballarina

Wkurzenie na Mszańskiej. Mieszkańcy pytają o chodnik, a powiat z miastem uprawiają spychologię.

W Barcelonie śpiewem pomodlą się o pokój na świecie. Chórzystów z Wodzisławia spotkał ogromny zaszczyt.

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru gazety